House Brand - مزایا و امکانات خانه هوشمند

مزایا و امکانات خانه هوشمند

5اردیبهشت 230 0
مزایا و امکانات خانه هوشمند
برای داشتن یک زندگی راحت و کنترل مصرف انرژی می‌توان خانه را هوشمند کرد! خانه هوشمند مفهوم جدیدی است که با آن بسیاری از کارهای منزل به صورت کنترل از راه دور و اتوماتیک انجام می‌شود. از مزایای خانه هوشمند علاوه بر رفاه ساکنین، می‌توان به امنیت بسیار بالا اشاره کرد. افزایش طول عمر تجهیزات ساختمان، افزایش ارزش ملک، امکان نظارت لحظه به لحظه بر ساختمان از دیگر مزایای این سیستم می‌باشد.

در دنیای مدرن همه‌چیز به سمت هوشمند شدن حرکت می کند. در صنعت ساختمان نیز هوشمند شدن در رفاه و آسایش ساکنین نقش موثری ایفا می کند. به زبان دیگر کارهای بسیاری در خانه با دقت بیشتر و زحمت کمتر انجام می شود. مدیریت از راه دور و صرفه جویی در مصرف از مزایای خانه هوشمند محسوب می‌شود.

خانه هوشمند چیست؟

با پیشرفت علم و دانش، فناوری‌های جدید در تجهیزات برقی و امنیتی ساختمان به کار گرفته می‌شود. استفاده از تجهیزات هوشمند در ساختمان و مدیریت آن، مفهوم جدیدی به نام خانه هوشمند به جهان معرفی کرد. در هوشمندسازی ساختمان، تمام لوازم برقی به صورت یکپارچه توسط یک سیستم کنترل می‌شود. از بخش‌های مختلف ساختمان هوشمند می‌توان به کنترل کننده مرکزی، پروتکل های ارتباطی، رابط های کاربری، سنسورها و عملگرها اشاره کرد.

برای هوشمند سازی ساختمان در هنگام ساخت باید قبل از رسیدن به مرحله سیم کشی با متخصصین در این رابطه مشورت کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید. هزینه تمام شده در پروژه هوشمند سازی ساختمان رابطه مستقیمی با متراژ ساختمان، امکانات مد نظر مشتری، پروتکل‌های انتخاب شده و برند تجهیزات دارد. در برخی نرم افزارها مانیتورینگ تاسیسات ساختمان و فرمان به قسمتهای مختلف آن به زبان فارسی و کاملا جذاب طراحی می‌شوند.

چند مورد از امکانات و کاربردهای خانه هوشمند
 

آبیاری گیاهان و چمن‌ها

در یک ساختمان هوشمند گل‌ها هیچ وقت پژمرده نمی‌شوند. باغچه‌هایی که به صورت هوشمند آبیاری و کود دهی می‌شوند همیشه سرسبز می مانند. قابلیت کنترل و مدیریت آبیاری فضای سبز نمونه ای کارآمد از هوشمند شدن خانه است.

سیستم روشنایی هوشمند

 یکی از قابلیت‌های این سیستم کنترل از راه دور و برنامه ریزی روشنایی ساختمان است. سیستم روشنایی هوشمند تشخیص می‌دهد که اهالی خانه در اتاق دیگری هستند و میزان نور را تنظیم می کند. لامپ‌های هوشمند متناسب با روشنایی روز، میزان روشنایی خود را تنظیم می‌کنند.

قفل های هوشمند

امکان باز و بسته کردن درب‌ها از راه دور در این ساختمان‌ها وجود دارد. قفل‌های هوشمند به سنسور تشخیص اثر انگشت صفحه کلید تاچ جهت باز کردن از طریق پسورد و کلید مکانیکی مجهز هستند. بنابراین هر فردی که می‌خواهد وارد ساختمان شود توسط شما شناسایی می‌شود.

 سنسور درب و پنجره هوشمند

با استفاده از این سنسور، افراد از باز یا بسته بودن درها و پنجره ها اطمینان حاصل می کنند.

دوربین‌های امنیتی هوشمند

دوربین‌های امنیتی هوشمند به ساکنین خانه در نظارت ساختمان کمک می کنند. سیستم‌های پردازش تصویر هوشمند به همراه سنسورهای حرکتی حیوانات خانگی، دزد و ساکنین را از هم تشخیص می‌دهند.


 

 ترموستات‌های هوشمند

کنترل دمای اتاق از راه دور از مزایا خانه هوشمند است. سرمایی یا گرمایی بودن رفتار صاحب خانه توسط این دستگاه‌ها شناسایی می‌شود و به صورت خودکار تنظیمات لازم را برای راحتی آنان انجام می دهند. گزارش میزان مصرف انرژی نیز از مزایای این ترموستات‌ها است.

 پرده های هوشمند

با داشتن امکانات هوشمند در خانه دیگر برای کنار زدن پرده‌ها و باز کردن پنجره‌ها نیازی نیست که از جایتان تکان بخورید. پرده ها در هر زمان به اندازه دلخواه باز و بسته می‌شوند.

مزایای خانه هوشمند چیست؟

افزایش امنیت، رفاه و کاربری آسان از مهم‌ترین مزایای خانه هوشمند هستند. دکوراسیون داخلی ساختمان به کمک کلید و تجهیزات هوشمند بسیار زیبا می‌شود. کنترل تجهیزات به کمک تلفن همراه نشان از کاربری آسان دارد و همه این ها موجب رفاه و آسایش ساکنین ساختمان میشود.

از دیگر مزایای خانه هوشمند می توان به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها اشاره کرد. به طور یقین می توان گفت که با هوشمند سازی ساختمان، اتلاف انرژی کمتری صورت می‌گیرد. به عنوان مثال هیچ وقت سیستم های تهویه بیش از نیاز کار نمی‌کنند و لامپها بیهوده روشن نمی مانند. با هوشمند سازی ساختمان تجهیزات به طور اصولی نصب و به طور صحیح استفاده می شود بنابراین طول عمر بالایی خواهند داشت و از هزینه‌های تعمیر و تعویض آنها کاسته میشود. کنترل و امنیت از دیگر مزایا خانه هوشمند است که به کمک سنسورهای مختلف و دوربین‌های مداربسته کنترل و نظارت کاملی بر قسمت‌های مختلف ساختمان انجام می‌شود.

راه اندازی سیستم هوشمند ساختمان به شکل اصولی، کار پیچیده‌ای است و نصب و طراحی آن باید به افراد متخصص سپرده شود. اگر شما نیز به دنبال هوشندسازی ساختمان خود هستید بهتر است با مهندسین و متخصصین سایت Housebrand در ارتباط باشید. شرکت‌ها و مهندسین Housebrand با سال ها تجربه در تجهیزات مدرن ساختمان توانسته‌اند با تامین نیازهای مشتریان سیستم‌های خانه هوشمند مورد اعتماد آنان قرار گیرد.

  • ارسال شده توسط : زهرا زاغی
  • نظرات شما

    House Brand یک سامانه ی اینترنتی است که به منظور توسعه ی برند سازی صنعت ساختمان و بازار این صنعت راه اندازی شده است.این سامانه با توجه به نیاز کاربران خود یک پنل اختصاصی با قابلیت های ویژه در اختیار آنها قرار میدهد . هم چنین این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند به صورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند .
    logo-samandehi