House Brand - بهترین زمان خرید خانه

بهترین زمان خرید خانه

6اردیبهشت 404 0
بهترین زمان خرید خانه
با توجه به شرایط فعلی اقتصاد ایران، خرید خانه برای اقشار کم درآمد کار بسیار سختی شده است. امروزه برای خرید خانه باید ایده های نو داشت و با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کرد. بازار مسکن یک بازار کم ریسک است و افراد زیادی از این بازار کسب درآمد می کنند. هنگام خرید خانه باید به نکاتی مثل سن خانه، هزینه سند و سیستم سرمایشی و گرمایشی دقت داشت. بهترین زمان خرید خانه نیمه دوم سال و دوران رکود بازار مسکن است.

مقدمه

خرید خانه یکی از بزرگترین دغدغه های جامعه برای اقشار کم درآمد و کسانی که تازه ازدواج کرده اند، محسوب می شود. با توجه به این که قیمت مسکن در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته، شاید این روزها حتی خرید یک آپارتمان کوچک برای بسیاری از افراد به یک رویا تبدیل شده است. امروزه با پس انداز کردن پول کارمندی و ایده هایی از این قبیل نمی توان به خرید مسکن اندیشید و باید از ایده های جدید بهره برد. برخی از افراد با شناخت بهترین زمان خرید خانه مناسب ترین گزینه را برای خرید مسکن پیدا می کنند.

روش خرید خانه

بدون تردید خرید خانه کار آسانی نیست و حتی اگر شما از نظر مالی آمادگی خرید یک مسکن را دارید، بهتر است عجله نکنید و منتظر یک موقعیت خوب باشید. شیوه خرید مسکن در ایام نه چندان دور، مراجعه به بنگاه  املاک در مناطق مورد نظر بود که مزایا و معایب خودش را داشت. این روزها با پیشرفت تکنولوژی و وجود فضاهای مجازی، اکثر مردم اطلاعات کافی در زمینه های مختلف را کسب می کنند. فضای مجازی باعث شده تا خرید و فروش خانه نیز به آسانی انجام شود. اطلاعات اولیه مسکن نظیر متراژ، آدرس و عکس آن در فضای مجازی و قیمت پیشنهادی گذاشته می شود و مشتریان از مناطق مختلف برای معامله تماس می گیرند. در ادامه با نکات خرید مسکن و بهترین زمان خرید آن آشنا می شوید.
 

بهترین زمان خرید خانه

به گفته کارشناسان و افراد با تجربه نیمه دوم سال تعداد متقاضی برای خرید مسکن کاهش پیدا میکند و به همین دلیل بهترین زمان خرید خانه محسوب می شود. اگر شما نیز قصد خرید و یا اجاره ساختمان جدید دارید، ماه های مهر و آبان مناسب ترین ماه ها برای اسباب کشی هستند. در فصل پاییز با اینکه گزینه های خرید و اجاره کم نمی شود اما به دلیل کاهش تقاضا قیمت ها نزول می کنند. با توجه به اینکه تقاضا کم می شود، مشاورین املاک نیز با دقت و حوصله بیشتری به خواسته مشتریان خود می پردازند و همین امر باعث می شود که گزینه های بسیار مناسبی به شما پیشنهاد داده شود. با اینکه در فصل زمستان قیمت مسکن به خوبی افت می کند اما شاید گزینه های مناسبی برای خرید و اجاره روی میز نباشد، با این حال خرید مسکن در فصل زمستان  نیز مزیت هایی نظیر سهولت در گرفتن وام دارد که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. همچنین اسباب کشی در فصل زمستان کار بسیار سختی است.

 بازار مسکن مانند سایر بازارها دچار رکود می شود، در دوران رکود بسیاری از نوسان گیران این بازار خود را از میدان معاملات بیرون می کشند و قیمت های واقعی عیان می شود. بهترین زمان خرید خانه، بازه رکودی بازار مسکن است.  اغلب در فصل بهار و تابستان این رکود می شکند و نسبت به تورم قیمت مسکن نیز افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است با توجه به اینکه بازار مسکن یک بازار کم ریسک است و هیچ وقت ضرر ندارد، در این بازار همواره خریدار برنده است و بهترین زمان خرید مسکن زمانی است که فرد اقدام به خرید خانه می کند.


 

نکات مهم هنگام خرید خانه

انتخاب بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در املاک نیازمند تجربه است. با دقت به نکات خرید مسکن می توان یک سرمایه گذاری عالی را رقم زد.هنگام خرید هزینه هایی مانند هزینه سند، دفتر ثبت اسناد، پایان کار، مالیات و کمیسیون املاک را در نظر بگیرید. تمام ماده ها و تبصره های متن قرارداد را خودتان بخوانید و اگر فرد کار بلد دیگری را به همراه برده اید، این کار مهم را به او بسپارید. همیشه به میزان سرمایه خود موقعیت های ملکی مناسبی را بررسی کنید و سعی کنید ملکی که زود بازده است را بخرید. معمولاً سن خانه در سند ذکر میشود، حتماً به سن خانه توجه کنید چرا که به خانه هایی که بیش از ۱۵ سال دارند، وام بانکی تعلق نمیگیرد. خانه های با بیش از ۳۵ سال نیز به عنوان ملک کلنگی شناخته می شوند. پایداری و مقاومت سازه ساختمان در برابر زلزله و دیگر حوادث طبیعی اهمیت دارد.

خرید مسکن یکی از موضوعات مهم جامعه است. بهترین زمان خرید آن نیز نیمه دوم سال و دوران رکود بازار مسکن است که بهتر است شما نیز برای خرید مسکن در این ایام اقدام کنید.


 

  • ارسال شده توسط : زهرا زاغی
  • مقاله های مشابه

    نظرات شما

    House Brand یک سامانه ی اینترنتی است که به منظور توسعه ی برند سازی صنعت ساختمان و بازار این صنعت راه اندازی شده است.این سامانه با توجه به نیاز کاربران خود یک پنل اختصاصی با قابلیت های ویژه در اختیار آنها قرار میدهد . هم چنین این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند به صورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند .
    logo-samandehi