House Brand - گران ترین شهرهای جهان

گران ترین شهرهای جهان

27اسفند 294 0
گران ترین شهرهای جهان
زوریخ، پاریس و هنگ‌کنگ از بین 130 شهر بزرگ دنیا جزو گران‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شوند. عواملی که بر گران بودن شهرها تاثیر می‌گذارد عبارتند از هزینه زندگی، میزان درآمد، سبک زندگی، نرخ تبادل ارز داخلی و مسائل مربوط به زنجیره تامین. در این مقاله می‌خواهیم در مورد گران‌ترین شهرهای جهان صحبت کنیم و به معماری این شهرها بپردازیم.

گران‌ترین شهرهای جهان کدام‌ شهرها هستند؟

زوریخ در پاریس و هنگ‌کنگ از بین 130 شهر بزرگ دنیا جزو گران‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شوند. عواملی که بر گران بودن شهرها تاثیر می‌گذارد عبارتند از هزینه زندگی، میزان درآمد، سبک زندگی، نرخ تبادل ارز داخلی و مسائل مربوط به زنجیره تامین. در این مقاله می‌خواهیم در مورد گران‌ترین شهرهای جهان صحبت کنیم و به معماری این شهرها بپردازیم. اما گران‌ترین شهر جهان کدام است؟

1. زوریخ

واقعا زوریخ چه چیزی دارد که تبدیل به گران‌ترین شهر جهان شده است؟ قدرت خرید در این کشور بسیار بالاست و دستمزدها در این کشور بهتر از هر کشور دیگری است. همین امر باعث گران شدن این شهر شده است. اما این شهر بهترین معماری معاصر را نیز دارد. در زوریخ محو تماشای ساختمان‌های بی‌نظیر این شهر خواهید شد. ساختما‌ن‌های طراحی شده توسط معمارانی همچون مکس بیل، گوستاو گول و گاتفراید سیمپر نقش مهمی در توسعه این شهر داشته‌اند.

در این شهر ساختمان‌های قدیمی و مدرن در کنار هم ترکیب شده‌اند. برج پرایم در زوریخ یکی از آسمان‌خرا‌ش‌های دنیاست. این ساختمان دارای پنل‌های آینه‌ای است که حال و هوای آسمان را منعکس می‌کند. از دیگر شاهکارهای بی‌نظیر این شهر می‌توان به کلیسای فرومونستر اشاره کرد که در دهه 1970 توسط مارک شاگال ساخته شده است. این ساختمان توسط لوکوربوزیه و چارلز ادوارد ژانره یک معمار و طراح سوئیسی فرانسوی طراح شده بود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید : برج آگورا - تایپه . تایوان

 

2. هنگ‌کنگ

در هنگ‌کنگ همه چیز گران است چون هر چیزی وارداتی است و باید برای زندگی در این شهر پول زیادی داشته باشید. غذا خوردن در این شهر بسیار گران است حتی اگر خودتان بپزید. هنگ‌کنگ دارای بیش از 9000 ساختمان مرتفع است که 4000 تای آن را آسمان‌خراش‌ها تشکیل می‌دهند.

بلندترین ساختمان در هنگ‌کنگ، یک مرکز تجاری بین‌المللی 108 طبقه است که دوازدهمین ساختمان بلند در دنیاست. دلیل اینکه در این شهر این همه از ساختمان‌های آسمان‌خراش استفاده شده است این است که فضای این شهر برای ساخت‌وساز تمام شده است و مردم این شهر نمی‌توانند در فضای بیرونی شهر خانه بسازند، برای همین مجبور هستند به ساخت برج‌ها و آسمان‌خراش‌ها رو بیاورند.3. پاریس

پاریس هم جزو گران‌ترین شهرهای جهان شناخته شده است. قیمت املاک در این شهر 14430 یورو در هر متر مکعب است. این بدین معناست که برای زندگی در این شهر به نیم میلیون دلار پول احتیاج دارید. اما چرا پاریس این همه گران است؟

در طول قرن نوزدهم، پاریس دچار آشوب شد و انقلاب فرانسه در این شهر اتفاق افتاد و جاده‌های این شهر مسدود شده بود تا از ورود معترضان به این شهر جلوگیری شود. در این رویداد بیست هزار ساختمان تخریب شد و 30 هزار ساختمان جدید ساخته شد. این ساختمان‌ها بسیار گران قیمت هستند و افراد فقیر نتوانستند در پاریس دوام بیاورند.

شهر پاریس در دنیا به خاطر معماری کلاسیک منحصر به فردش مشهور است. در مرکز شهر، مرکز خرید فروم دز آل قرار دارد که می‌توانید در این مرکز خرید همه چیز بخرید. از معماران مشهور پاریس می‌توان به لوکوربوزیه، کلود پرو و نوول اشاره کرد. این شهر به خاطر طراحی ساختمان‌هایش مانند برج ایفل معروف است.

یکی دیگر از بهترین طراحی‌های معماری پاریس، پروژه ام بیلدینگ در خیابان شمالی پیر ریبری به طول 600 متر و عرض 25 متر است. این ساختمان از یک طرف با قبرستان مشهور باتیگنولز احاطه شده است و طرف دیگر آن را ورودی دبیرستانی به نام Honore de Balzac تشکیل می‌دهد.

4. سنگاپور

دلایلی که می‌توان سنگاپور را در لیست گران‌ترین شهرهای جهان گذاشت چیست؟ هزینه‌های زندگی در این شهر مثل سه شهر ذکر شده در این مقاله بسیار بالاست. دولت به خاطر ترافیک بالایی که این شهر دارد مجبور شده است از ماشین‌ها مالیات بگیرد و همین یکی از دلایل گران شدن این شهر شده است. هزینه‌های مسکن نیز بسیار بالاست و طبق یک گزارش در سال 2014، سنگاپور گران‌ترین شهر برای زندگی کردن شناخته شده بود.

اما اولین چیزی که در سنگاپور توجه شما را جلب می‌کند معماری بی‌نظیر آن است. برج فرودگا چانگی سنگاپور به عنوان نماد سنگاپور شناخته می‌شود. در هنگام نزدیک شدن به فرودگاه اولین چیزی که می‌بینید این برج است. برای دیدن این برج باید سرتان را از ماشین بیرون بیاورید. این برج در سال 1981 افتتاح شد. مجتمع گولدن مایند یکی از مجتمع‌های آپارتمانی در سنگاپور است که به سبک بروتالیست طراحی شده است و باعث مشهور شدن این مجتمع شده است.
 


 

 

به نظر شما گران‌ترین شهر جهان کدام بود؟ تعداد شهرهای گران در دنیا زیاد است و ما در این مقاله به مهم‌ترین آنها پرداختیم که از معماری و سبک بی‌نظیری برخوردار بودند. طبق گزارش مجله اکونومیست تهران نیز جزو گران‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود.

  • ارسال شده توسط : زهرا زاغی
  • مقاله های مشابه

    نظرات شما

    House Brand یک سامانه ی اینترنتی است که به منظور توسعه ی برند سازی صنعت ساختمان و بازار این صنعت راه اندازی شده است.این سامانه با توجه به نیاز کاربران خود یک پنل اختصاصی با قابلیت های ویژه در اختیار آنها قرار میدهد . هم چنین این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند به صورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند .
    logo-samandehi