House Brand • 16 ایده طلایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن خاکستری ...

16 ایده طلایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن خاکستری ...

27مرداد 825 0
16 ایده طلایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن خاکستری ...
این مقاله چکیده ای ندارد

به دنبال ایده های جدید برای تغییر دکوراسیون هستید؟ می خواهید یک اتاق نشیمن شیک با دکوراسیون خاکستری داشته باشید؟ از تن های تیره تا روشن ما در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه در اتاق نشیمن خود از رنگ خاکستری استفاده کنید. رنگ خاکستری به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب می شود و سالهاست که بیشتر افراد از این رنگ استفاده می کنند. چه برای دکوراسیون ساده و آرامش بخش و چه برای دکوراسیون های شلوغ و گرم این رنگ یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

اگر به دنبال ایده برای انتخاب اتاق نشیمن خاکستری هستید به شما اطمینان می دهیم این بهترین مقاله برای خواهد بود.

با نگاهی کوتاه به نمودار رنگ فارو و بال، سایه های متفاوت و جذاب این رنگ را مشاهده خواهید کرد.هر سایه ای از این رنگ، احساس سبک و ظاهری متفاوت را می سازد. انتخاب شما نشان از سلیقه شخصی شما خواهد داشت.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید : پنجره های خلیجی

1_ از رنگ های خاکستری گرم برای ایجاد الگوهای چشم نواز استفاده کنید.

زمینه های به رنگ خاکستری روشن، فضای مناسبی را برای ایجاد یک فضای تاثیر گذار فراهم می کنند.طرح ها ی شلوغ بر فضاهای آرام و ساده بهتر می نشینند و بیشتر به چشم می آیند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ طوسی، اتاق نشیمن طوسی

 

2_ با استفاده از گیاهان طبیعی فضایی دلنشین ایجاد کنید.

گیاهان سبز فضایی آرام بخش را ایجاد می کنند.افزودن گلدان های گل طبیعی به دکوراسیون باعث تصویه هوا و احساس طراوت و تازگی در افراد می شود.گل های سبز در زمینه ی خاکستری به خوبی خواهند درخشید.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

3_  کف اتاق را نیز مانند دیوارها خاکستری کنید.

اگر عاشق رنگ خاکستری هستید می توانید تن های مختلف خاکستری را در اتاق نشیمن خود داشته باشید.برای دیوار ها و کف از خاکستری کم رنگ و برای اشیایی همچون مبل و کاناپه بهتر است از خاکستری تیره استفاده کنید. همچنین برای شکستن این فضای کاملا خنثی از رنگ های دیگر استفاده کنید.اگر فضایی آرام می خواهید از رنگ های روشن استفاده کنید و در صورتی که می خواهید فضایتان شور و هیجان داشته باشد از رنگ های ناب و پر رنگ استفاده کنید.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

4_ خاکستری  را با طرح های بته جقه ترکیب کنید.

کاغذ دیواری ای با طرح بته جقه فضایی کلاسیک را بوجود می آورد. پس بهتر است برای کوسن ها، پارچه ها و ملحفه ها از مخمل های خواب دار استفاده کنید. میزهای فلزی مراکشی براق نیز مناسب این فضا خواهند بود.

 

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید : طراحی دکوراسیون فضای بیرونی، آلاچیق، تراس، ...

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

5_ از خاکستری به عنوان پایه ای برای رنگ های مختلف استفاده کنید.

از رنگ های ناب و خالصی همچون زرد، قرمز، سبز و ... در کنار طیف گسترده ای از رنگ های خاکستری استفاده کنید تا فضایتان را از حالتی خنثی به فضایی پر شور و هیجان بدل کنید. برای زمینه دیوار، کف و غیره از رنگ خاکستری استفاده کنید سپس برای گرما بخشیدن به فضا برخی از وسایل را به رنگ زرد انتخاب کنید. به کاربردن اشکال هندسی نیز باعث می شود فضا از حالت خواب و خنثی به فضایی پر شور تبدیل شود.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

6_ از خاکستری های گرم استفاده کنید.

برای ایجاد فضایی گرم در اتاق نشیمن، در کنار رنگ خاکستری از خاکستری های گرم نیز استفاده کنید. از کوسن هایی با طرح ها و رنگ های مختلف و فرشی با طرح های سنتی یا آفریقایی استفاده کنید. اگر طراحی شما تماما خاکستری است می توانید با رگه هایی از رنگ های عاجی، خردلی، قرمز، آبی و سبز پر رنگ آن را به فضایی گرم همراه با آرامش تبدیل کنید.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

7_  فضایی تماما خاکستری ایجاد کنید.

یک تئوری وجود دارد که می گوید رنگ خاکستری رنگ گرمی نیست  اما تنها با کمی تغییرات می توانید فضایی را ایجاد کنید که علاقه ای به ترک آن را نداشته باشید. از کوسن های بافت استفاده کنید تا حس گرما را القا کنند، همچنین از میزهایی با نقش و نگار های ریز و درشت. آویختن چند قاب عکس و یا نقاشی نیز می تواند حال و هوای اتاق را بهتر کند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

8_ خاکستری را با رنگ های روشن زنده کنید.

رنگ خاکستری به تنهایی ممکن است کمی کسل کننده به نظر برسد.اما می توانید با انتخاب لوازم جانبی مناسب یک دکوراسیون زیبا فراهم کنید. کاناپه ای آبی ، مبلی زرد، آباژوری قرمز و فرشی با ترکیب رنگی خاصی می تواند فضایی بسیار زیبا برایتان فراهم کند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

9_ با وسایل قدیمی و عتیقه حس گرما را منتقل کنید.

در این عکس اگر همه وسایل مانند پرده، مبل و فرش خاکستری می بودند فضا بسیار کسل کننده می شد.اما با ترکیبی از کوسن های صورتی و سورمه ای همچنین وسایل قدیمی و عتیقه باعث گرمی بخشیدن به فضا شده اند و فضایی دنج را ایجاد کرده اند.

 

راسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

10_ رنگ ها را ترکیب کنید.

با ترکیب رنگ خاکستری با دیگر رنگ ها می توانید هر حسی را که دوست دارید اتاق القا کند را ایجاد کنید.رنگ مسی یکی دیگر از رنگ هایی است که به زیبایی در کنار رنگ خاکستری جلوه می یابد. صورتی_ طلایی نیز به فضا صمیمیت می بخشد. همانطور که می دانید طوسی از دسته رنگ های خنثی است که در کنار رنگ های گرمی چون مسی و گلد رز حس گرما را ایجاد می کند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

11_ خاکستری تیره را با رنگ زرد ترکیب کنید.

همانطور که قبلا نیز گفته ایم بهترین راه برای درهم شکستن فضای کسل کننده و سرد خاکستری بهترین راه انتخاب یک رنگ دیگر است. در کنار خاکستری تیره که فضایی بسته را تداعی می کند نیاز به رنگی پر شور همچون زرد به خوبی حس می شود. زرد در کنار خاکستری باعث روشن شدن فضا می شود. هرآنچیزی را که می خواهید در این دکوراسیون برجسته به نظر برسد به رنگ زرد انتخاب کنید. یک نقاشی زرد... یک پتوی زرد... و ... می توانند انتخاب های خوبی باشند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید : طراحی مینیمال چه تاثیری بر دکوراسیون می گذارد؟

 

12_ از طرح های گلدار استفاده کنید.

ترکیب پارچه های گلدار با طرح ها و رنگ های مختلف در کنار خاکستری به زیبایی خواهد درخشید.پرده، کوسن یا مبل گلدار یکی از مناسب ترین انتخاب ها در کنار رنگ خاکستری است که می توان از رنگ گلهای آنها المان های دیگر اتاق را نیز انتخاب کرد.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید : چگونه با کمترین هزینه در دکوراسیون تغییر ایجاد کنیم؟

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

13_ جهانی شوید.

خاکستری رنگ بسیار مناسبی برای زمینه پترن های هندسی است.راه های خاکستری زمینه دیوار با زمینه یکدست مبل ها ست شده است.رنگ نارنجی نیز به عنوان یک رنگ کامل کننده در کوسن ها و قسمت های دیگر دکوراسیون استفاده شده است. همچنین قاب منبت کاری شده روی دیوار فضایی شرقی را ساخته و این ترکیب باعث گرمی و صمیمیت فضا شده است.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

14_ از یک دیوار شروع کنید.

از یک دیوار شروع کنید.یک دیوار را خاکستری کنید.دیوار بالای شومینه گزینه خوبی است و اگر احساس خوبی نسبت به فضای ایجاد شده داشتید وسایل دیگرتان را نیز خاکستری کنید. این فضا برای شما آرامش خوبی را فراهم می کند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

15_ فضایی برای مطالعه داشته باشید.

اگر اهل مطالعه هستید و می خواهید فضای شما مناسب برای مطالعه باشد، یک دیوار را به طور کامل به کتاب هایتان اختصاص دهید. به قفسه ها رنگ خاکستری بزنید.همچنین یک کاناپه خاکستری نیز انتخابی مناسب در این فضا محسوب می شود. چرا که رنگ خاکستری خنثی است و برای اتاق مطالعه بسیار مناسب است.اگر می خواهید از وسایل دیگری نیز در این اتاق استفاده کنید بهتر است از رنگ های روشن و خالص باشد.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

16_ از خاکستری و رنگ های روشن فضایی گرم و صمیمی بسازید.

یک دیوار را به رنگ خاکستری در آورید همچنین استفاده از قاب های کوچک عکس های خانوادگی و یادگاری نیز فضای شما را بسیار زیبا خواهد کرد. می توانید دیوارها و کف را به رنگ خاکستری در آورید و مبلمان کرمی یا رنگ روشن داشته باشید و یا برعکس عمل کنید.دیوارها و کف به رنگ روشن باشند و از مبلمان خاکستری استفاده کنید.کوسن هایی از ترکیب رنگی خاکستری و کرمی، گالری تصاویر خانوادگی، گلدان های گل، یک پتوی خاکستری و ... فضای شما را بسیار دلنشین می کنند.

 

دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

 

 

 

 

 

 

  • ارسال شده توسط : maryam
  • مقاله های مشابه

    نظرات شما

    House Brand یک سامانه ی اینترنتی است که به منظور توسعه ی برند سازی صنعت ساختمان و بازار این صنعت راه اندازی شده است.این سامانه با توجه به نیاز کاربران خود یک پنل اختصاصی با قابلیت های ویژه در اختیار آنها قرار میدهد . هم چنین این امکان را برای کاربران فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند به صورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند .
    logo-samandehi