کاربرد انواع کانکس ها

حتما شما نیز با اتاقک های پیش ساخته آشنا هستید و از کاربردهای مختلف آنها اطلاع دارید. از انواع کانکس در ادارات، باغ ها و مغازه ها استفاده می شود. از مزایای کانکس ها می توان به قابلیت جابجایی و طراحی های مختلف اشاره کرد. این کانکس ها کاربردهای فراوانی دارند و هر فرد با توجه به سلیقه و نیاز خود می تواند از فروشگاه های آنلاین این اتاقک ها را تهیه نماید.

مقدمه

آشنایی با انواع کانکس می‌تواند در برطرف کردن نیاز شما به این سازه مؤثر باشد. شناخت کاربرد هر نوع از کانکس بسیار حائز اهمیت است تا از مزایای این سازه‌های از پیش ساخته بهره مند شوید. در حال حاضر کانکس‌ها جایگاه بسیار مهمی در صنعت ساختمان به خود اختصاص داده‌اند. این سازه‌ها با نصب سریع و قابلیت جابجایی در کمترین زمان ممکن شرایط مد نظر هر فردی را مهیا می‌کند. ما در این مقاله در مورد کانکس‌های مغازه، کانکس‌های مسکونی و کانکس‌های اداری مطالبی را ارائه می‌دهیم تا شما را با انواع کانکس‌ها آشنا کنیم.

کاربرد انواع کانکس‌ها

به یک یا چند اتاقک پیش ساخته که اجزای اصلی آن از ورق گالوانیزه و پروفیل ساخته می‌شوند، کانکس می گویند. در برخی مواقع که شرایط ساخت بناهای سنتی فراهم نمی‌شود، می‌توان از انواع کانکس بهره برد. این کیوسک‌ها مربوط به یک کاربری خاص نیست و شامل انواع مختلفی از کاربری‌ها می‌شود. کانکس‌ها از نظر ظاهر، ابعاد و متریال باهم تفاوت‌های عمده‌ای دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به کانکس اداری، خوابگاهی، نگهبانی، مغازه، مسکونی، بازیافت زباله و دوطبقه اشاره کرد.

کانکس مغازه جذاب

از انواع کانکس‌ها می‌توان به کانکس مغازه اشاره کرد. این کیوسک تمام نیازهای یک فروشگاه را تأمین می‌کند. این کیوسک‌ها با توجه با این که قابلیت جابجایی دارند، در صورتی که در یک مکان، فروشگاه بازدهی پایینی داشته باشد به راحتی می‌توان آن را به یک مکان پر بازده نقل مکان کرد. این کانکس‌ها از جذاب‌ترین کانکس‌های طراحی شده محسوب می‌شوند. از این اتاقک‌های پیش ساخته می‌توان به عنوان دکه فروش در مدارس، بازار موقت، غرفه میوه و تره بار های بزرگ، غرفه‌های فروشگاهی در شهرک‌های تازه تأسیس، مغازه‌هایی قابل حمل در پارکها و فضای سبز و اماکن دیدنی استفاده کرد. این کانکس‌ها امکاناتی مانند ویترین مناسب در طرح‌های مختلف شیشه‌ای، قفسه‌های فروشگاهی، تاسیسات مناسب، کپسول آتش نشانی، سیستم تهویه مناسب و طراحی داخلی شیک دارند.

کانکس‌های مسکونی

همانطور که می‌دانید کشور ایران مناطق حاصلخیز و ییلاقی زیادی دارد که افراد زیادی در این مناطق ملک‌های خصوصی دارند. به عنوان مثال می‌توان مناطق شمال شرق استان تهران مانند دماوند و استانهای شمالی کشور را نام برد. برخی افراد بنا به دلایل مختلفی مانند نداشتن پروانه ساخت و یا زمان نداشتن زمان کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز از انواع کانکس‌های مسکونی در این مناطق استفاده می‌کنند.

به جرات می‌توان گفت که این سازه‌ها تمام امکانات رفاهی یک خانه مسکونی را دارا هستند و برای سرما و گرما عایق بسیار مناسبی می‌باشند. با آگاهی از کاربرد کانکس می‌توان از آنها در هر شرایطی به صورت بهینه استفاده کرد. با استفاده از این کیوسک‌ها دیگر نیازی به نظارت مالک بر روند ساخت و ساز و مشکلاتی از این قبیل نخواهد بود.

کانکس‌های اداری

یکی دیگر از کاربردهای کانکس‌ها مربوط به کانکس‌های اداری است که در پروژه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این کانکس‌ها به عنوان دفتر کار یک تیم اداری و یا اتاق مهندسین و مدیران یک پروژه استفاده می‌شود. پلان‌های متفاوتی برای این کیوسک‌ها در نظر می‌گیرند و این اتاقک‌ها با توجه به نوع خدماتی که افراد می‌خواهند ارائه دهند، طراحی‌های مختلفی دارند. مکان استفاده از این کانکس‌ها بسیار مهم است و می‌تواند در نوع کانکس تاثیرگذار باشد.

ویژگی‌های خاصی در هر کاربری کانکس اداری گنجانده شده است. به عنوان مثال از این کیوسک‌ها می‌توان به عنوان دفتر فروش، اتاق جلسات و یا اتاق میهمانان اسنفاده کرد. کانکس‌های اداری را می‌توان به دو دسته کانکس اداری ساده و کانکس اداری لوکس تقسیم بندی کرد.  اگر شما نیز به دنبال کانکس جذاب برای اداره خود هستید می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌های آنلاین معتبر، انواع کانکس‌ها را باهم مقایسه کنید و ایده آل ترین کانکس را برای اداره خود تهیه نمایید.

جمع بندی

به اتاقک‌های پیش ساخته که اجزای اصلی آن از ورق گالوانیزه و پروفیل ساخته می‌شوند، کانکس گفته می‌شود. کانکس‌ها کاربردهای مختلفی دارند و در بسیاری از مکان‌ها با استفاده از آن‌ها می‌توان نتایج پر بازدهی کسب کرد. به عنوان مثال با استفاده از کانکس‌های مغازه می‌توان فروشگاه پربازدهی داشت. اماکن جابجایی این اتاقک‌ها این اجازه را می‌دهند که این مغازه‌ها را به هر مکان دلخواه جابجا کرد. کانکس‌های مسکونی در باغ‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مکان‌هایی که پروانه ساخت ندارند، از این کانکس‌ها می‌توان بهره برد. کانکس اداری نمونه دیگری از کانکس‌ها هستند که انواع مختلفی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *