housebrand
بازسازی, طراحی, مبلمان و دکوراسیون, مقالات

چگونه با کمترین هزینه در دکوراسیون تغییر ایجاد کنیم؟

در بیشتر موارد ما می خواهیم در دکوراسیون منزلمان تغییر ایجاد کنیم اما این کار ممکن است بسیار هزینه بر باشد. لزومی ندارد برای این کار کلیه وسایلتان را تعویض کنید. شما می توانید با ایجاد تغییر در بعضی از وسایلتان تغییرات لازم را به وجود آورید.

چه چیزی را نگهدارید و چه چیزی را دور بریزید؟

ابتدا فضای ساده ای از آنچه که می خواهید ترسیم کنید. سپس ابعاد فضا و نسبت وسایل را با هم قیاس کنید و مطمئن شوید که هرچیزی در جای مناسبش قرار خواهد گرفت. سپس وسایل غیر کاربردی را حذف و یا با ایجاد تغییر، آنها را به وسایل کاربردی تبدیل کنید.

کدام طرح مبل برای فضای شما مناسب تر است؟

مبلمان جدید سبک جدیدی را نیز در خانه شما ایجاد خواهد کرد. به دنبال مبلمان ساده باشید. این نوع مبل ها هیچ گاه از مد نمی افتند و همچنین در هر زمانی می توانند با سبک خانه شما تناسب داشته باشند.اگر فضای دکوراسیون شما بیش از اندازه ساده به نظر می رسد می توانید با افزودن وسایلی پویا، سادگی مفرط را از دکوراسیونتان بزدایید.

چگونه با مبلمان جدید بیشترین تاثیرگذاری را ایجاد کنیم؟

خرید مبلمان جدید و وسایل جانبی مناسب می تواند تاثیر بسزایی بر محیط ایجاد کند. ما در اینجا وسایلی را به شما معرفی می کنیم که بیشترین تاثیر را برمحیط خانه شما می گذارند.

مبل تک نفره: فضایی جدید را برای صحبت کردن در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید.

صندلی های غذاخوری: صندلی های رنگارنگ با طرح های مختلف می توانند فضای اتاق غذاخوری شما را از حالت خسته کننده خارج کنند.

میز نهارخوری: می توانید بر حسب فضایی که دارید میز مناسب خود را انتخاب کنید. یک میز کوچک با طرح های مدرن می تواند انتخاب مناسبی باشد.

میز کنسول برای در ورودی: یک میز کنسول برای طراف درب ورودی بسیار کاربردی و شیک خواهد بود.

صندلی اتاق خواب: یکی دیگر از مناسب ترین انتخاب ها قراردادن یک مبل تک نفره برای هر اتاق خواب است. این کار علاوه بر داشتن جنبه زیبایی شناسی در دکوراسیون بسیار کاربردی خواهد بود.

پاف های رنگی: پاف های رنگی دکوراسیون را زیبا تر خواهند کرد. پاف های طرح دار نیز انتخاب های مناسبی هستند.

روکش مبل: روکش و یا کاور برای مبل، عمر دکوراسیون شما را بیشتر خواهد کرد همچنین می تواند تغییر زیادی در فضای محیط ایجاد کند.

لامپ و آباژور: نور یکی از اساسی ترین عوامل در دکوراسیون است. نور مناسب ایرادهای دکوراسیون را پوشش می دهد و نور نامناسب ایرادها را بیشتر نشان داده و باعث ایجاد انرژی منفی در فضا می شود. پس با انتخاب منابع نوری مناسب فضای مثبت و آرامش بخش خود را ایجاد کنید.

رنگ: رنگ عامل اصلی هماهنگ سازی در دکوراسیون است. می توانید مبل های جدید را بر اساس رنگ دکوراسیونتان انتخاب کنید تا وسایل جدید و قدیمی با هم هماهگ شوند. اگر از پالت رنگی کنونی خود رضایت دارید اما می خواهید در آن تغییر ایجاد کنید با اضافه کردن دو رنگ جدید فضای شما به شدت تغییر خواهد کرد.

لوازم جانبی: لوازم جانبی باعث خاص تر به نظر رسیدن فضا می شوند. بر اساس سبک دلخواهتان لوازمی همچون کوسن، آباژور، وسایل تزئینی و … را انتخاب کنید. با این کار شما سبک و سلیقه تان را به صورت مستقیم به فضا تزریق خواهید کرد.

 
 

مطالب مرتبط

لوکس‌ترین مبلمان خانگی

zahra zaghi
2 ماه قبل

10 مدل جذاب و ارزان پرده مناسب خانه شما

zahra zaghi
3 ماه قبل

چند ایده جذاب برای طراحی فضای کار اداری

zahra zaghi
3 ماه قبل
خروج از نسخه موبایل