معرفی ۱۰ اپلیکیشن برتر حوزه ساختمان سازی

با توجه به پیشرفت و گسترش صنعت ساختمان سازی در جهان، راه حل های جدیدی برای محاسبات دقیق پیشنهاد شده است. استفاده از اپلیکیشن ساختمان سازی بسیار رونق گرفته است.

مهندسین عمران از این برنامه ها استفاده می کنند و محاسبات و طراحی های دقیق تری انجام می دهند. برخی از این برنامه های کاربردی رایگان بوده و برخی غیر رایگان می باشند، اما برای استفاده از برنامه های غیر رایگان نیازی نیست هزینه زیادی پرداخت کنید.

در سال های اخیر استفاده از اپلیکیشن ها در صنعت ساختمان سازی رواج زیادی پیدا کرده است. با اینکه بسیاری از مهندسین عمران از این تکنولوژی نوظهور استفاده می کنند، اما برخی دیگر از وجود اپلیکیشن ساختمان سازی بی اطلاع هستند‌. در این مطلب ۱۰ اپلیکیشن پرکاربرد این حوزه را خدمتتان معرفی می کنیم.

برنامه Help Bridge

صنعت ساختمان سازی امری بسیار پیچیده است که از این رو اپلیکیشن هایی برای آسان تر کردن کار مهندسین عمران طراحی شده است. برنامه HelpBridge توسط شرکت مایکروسافت طراحی شده است. هدف از ساخت این برنامه جدید تلفن همراه، کمک به افرادی است که در معرض یک فاجعه طبیعی در مقیاس بزرگ قرار گرفته اند. به کمک این برنامه هر شخصی می تواند، پول، منابع و زمان خود را در اختیار دستگاه های کمک کننده به مناطق آسیب دیده بگذارد.

برنامه اندرویدی Civil Quantity Estimator

این اپلیکیشن ساختمان سازی یکی از بهترین اپلیکیشن های موجود است که برای سیستم عامل اندروید بوده و وظیفه آن برآورد هزینه ها است. اگر در دفتر کار یا سر پروژه باشید، در هر حال باید برآورد هزینه ها را انجام دهید. با استفاده از این نرم افزار می توانید برآورد پروژه را به صورت تقریبی محاسبه نمایید. ناگفته نماند که این برنامه نیاز به تغییراتی دارد اما با این همه باز هم برای مهندسان عمران بسیار مفید است.

اپلیکیشن civil calculator

این نرم‌افزار ظاهری بسیار ساده دارد اما طراحی آن برای پیش بردن کار مهندسین است؛ چرا که دارای تمامی تبدیل واحد های بسیار مهم مورد نیاز مهندسان است. در موارد ضروری و زمانی که در یک لحظه به تبدیل واحد نیاز داشته باشید، این ماشین حساب برای شما بسیار مفید خواهد بود. به زبان ساده این نرم افزار مجموعه‌ای از محاسبات عمران را در اختیار دانشجوها و مهندسین عمران قرار می دهد تا در مواقع ضروری بتوانند تبدیل واحد های مورد نیاز خود را در کمترین مدت زمان ممکن انجام دهند.

اپلیکیشن مهندسی Civil sutra

با استفاده از این برنامه می‌توان مقدار مصالح مصرفی ساختمان مانند آجر، سیمان و … را بسیار آسان محاسبه نمود. سایر ویژگی های این برنامه شامل ماشین حساب و تبدیل واحد می‌ باشد و همچنین با استفاده از برنامه Civil sutra قادر هستید بار زنده، بار مرده و بار لحظه ای را به صورت تقریبی محاسبه کنید.

اپلیکیشن ساختمان سازی Reinforced Concrete

 یکی از بهترین اپلیکیشن های صنعت ساختمان سازی، برنامه Reinforced Concrete است که با استفاده از آن می توان دال ها و تیرهای بتن مسلح را محاسبه کرد. محاسبات و طراحی های این برنامه طبق کدهای لهستان و اروپا می باشد اما جهت انجام محاسبات تقریبی می توان از کد های دیگری نیز استفاده کرد. در صورت تمایل می توانید نسخه حرفه ای این برنامه را جهت محاسبه تمامی طراحی های دقیق خریداری نمایید.

برنامه EpicFEM

از این برنامه برای تجزیه و تحلیل ساختاری استفاده می شود. برنامه EpicFEM برای مهندسین سازه توصیه می شود و تقریبا می توان گفت بهترین برنامه رایگان برای تجزیه و تحلیل ساختاری می باشد.

اپ Morpholio Trac

افرادی که در صنعت ساختمان سازی فعالیت دارند می‌توانند از این اپلیکیشن برای ترسیم اسکیس استفاده کنند. در تمامی موقعیت های مکانی و زمانی می توانید با استفاده از لایه های متفاوت، اسکیس های مورد نیاز خود را با دقت و سرعت بالا طراحی کنید. البته لازم به ذکر است که این برنامه فقط بر روی سیستم عامل ios نصب می شود.

اپلیکیشن  Bridge Constructor

این اپلیکیشن ساختمان سازی یکی از رایج ترین اپلیکیشن ها برای تست دانسته های استاتیک از جمله مبحث خرپاها است. در مدیریت پروژه ساختمانی با انتخاب مصالح مختلف نظیر چوب، آهن و غیره، انواع پل ها و خرپاها را طراحی می کنند و میزان تحمل آنها را بررسی می کنند. این اپلیکیشن برای مهندسین ساختمان بسیار جذاب و در عین حال کاربردی است.

نرم افزار Sun Seeker

این برنامه در مورد مسیر حرکت خورشید اطلاعات مفیدی در اختیار مهندسان قرار می دهد.

برنامه MagicPlan

با استفاده از این برنامه می توان پلان کف زمین را ترسیم کرد. برای این امر باید از دوربین تلفن همراه نیز استفاده کرد. لازم است در یک محل توقف کنید و تلفن همراه خود را به سمت محل مورد نظر بگیرید. اپلیکیشن MagicPlan، پلان کف را ترسیم می کند که فرمت خاص خودش را دارد اما قابل تغییر به فرمت های معروف و پرکاربرد است.

جمع بندی:

در دنیای امروز استفاده از اپلیکیشن ها در هر زمینه ای رایج شده است. در صنعت ساختمان سازی نیز اپلیکیشن های مختلفی طراحی شده اند که در این مطلب با ۱۰ اپلیکیشن پرکاربرد این حوزه آشنا شدید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *