بهترین ترکیب رنگ در طراحی داخلی آشپزخانه

می‌گویند آشپزخانه، قلب هر خانه است. آیا تا به حال برایتان پیش آمده که پس از دیدن آشپزخانه‌تان احساس کنید تمام انرژی‌تان تحلیل رفته است؟ مایل هستید در آشپزخانه‌تان تغییراتی اعمال کنید؟ مثلا استفاده‌ از رنگ‌های مهیج در آشپزخانه می‌تواند شروع خوبی برای این تغییر باشد.

چند ایده از ترکیب رنگ‌ها در طراحی داخلی آشپزخانه
می‌گویند آشپزخانه، قلب هر خانه است. آیا تا به حال برایتان پیش آمده که پس از دیدن آشپزخانه‌تان احساس کنید تمام انرژی‌تان تحلیل رفته است؟ مایل هستید در آشپزخانه‌تان تغییراتی اعمال کنید؟ مثلا استفاده‌ از رنگ‌های مهیج در آشپزخانه می‌تواند شروع خوبی برای این تغییر باشد.
می‌دانیم آشپزخانه جایی است که شما هر روز باید در آن بسیار فعال و پر انرژی باشید، درست همین جا است که نباید از تاثیر جادویی رنگ‌ها بر روی عملکرد، روحیه و احساسات خود غافل شوید! با توجه به آنچه گفته شد، حتما فهمیده‌اید که باید آشپزخانه‌ی خود را با رنگ‌هایی طراحی کنید که باعث افزایش خلاقیت و بهبود عملکرد شما شوند.
در ادامه با ما همراه باشید تا به شما ویژگی هر رنگ را معرفی کنیم و شما را با بهترین رنگ­های آشپزخانه در طراحی داخلی مدرن آشنا کنیم.

روشن و سفید
اگر در تمیزکاری بسیار حساس هستید، آشپزخانه‌‌ی کلاسیک روشن یا همان سفید رنگ برای شما مناسب است! رنگ سفید به آشپزخانه‌ی شما ظاهری تمیز و به دور از شلوغی می‌دهد. در نهایت همواره باید مطمئن شوید که برای شستشو از مواد شوینده‌ای استفاده می‌کنید که به راحتی لک‌ها را پاک می‌کند.

قرمز، سبز و خاکستری
اوقاتی که در آشپزخانه سپری می‌کنید را با این ترکیب رنگ منحصر به فرد لذت بخش‌تر کنید! از یک طیف رنگ روشن استفاده کنید و آن را با رنگ دیوار یا یک صفحه پشتی زمردی و کابینت خاکستری یا مشکی تنظیم کنید.

سفید و آبی
با ترکیبی کلاسیک از رنگ آبی و سفید، احساس آرامش و شادابی را به طراحی داخلی آشپزخانه بیاورید. شما می‌توانید با به کارگیری طیف‌های مختلف آبی به همراه رنگ سفید برای کابینت‌ها، آن‌ها را بیشتر در معرض توجه قرار دهید.

صورتی، سبز و خاکستری
استفاده از ترکیب متعادل رنگ صورتی، سبز و خاکستری در آشپزخانه حال و هوای زیبا در سطح بالایی را به شما می‌بخشد. در این ترکیب رنگ شما می‌توانید برای دستگیره‌های کشو‌ها و کمد‌ها از رنگ نقره ای یا طلایی استفاده کنید.

سرخ، سفید و خاکستری نقره‌ای
آشپزخانه‌ی خود را با کابینت‌های سرخ پر رنگ و آکسان‌های خاکستری نقره‌ای چشم نواز کنید، هرچه باشد آشپزی نوعی هنر نمایشی تلقی می‌شود! شما می‌توانید هر طیف از رنگ قرمز آلبالویی، قرمز سیر و … را استفاده کنید.

سیاه و چوبی
دیوارها یا کابینت‌های سیاه می‌توانند بسته به نوع سلیقه‌ی شما، آشپزخانه‌تان را پیچیده یا صنعتی نشان دهند. با این رنگ، بدون هیچ زحمتی به سراغ آکسان‌های مینیمال و بک اسلش بروید.

قهوه‌ای و سفید خنثی
با ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای و سفید خنثی، آشپزخانه‌ی خود را به دور از شلوغی نگه‌ دارید و سعی کنیدبرای رسیدن به ظاهری زیبا و طبیعی، تا جای ممکن از به کار بردن مواد مصنوعی پرهیز کنید.

پاستیلی
چرا اوقات آشپزی خود را با دیدن رنگ‌های پاستیلیِ زیبا و دوست داشتنی سپری نمی‌کنید؟ رنگ پاستیلی کم رنگ مانند صورتی سرخ و سبز آبی می‌تواند به آشپزخانه‌ی شما ظاهری لطیف و تصنعی بدهد.

زرد و سفید

زرد رنگی پر از جنب و جوش است که می‌تواند به آشپزخانه‌ی شما روشنی ببخشد و یادآور طلوع خورشید باشد. حتی تصور اینکه آشپزخانه‌ای به رنگ زرد کسل کننده باشد، بسیار دور از ذهن است، حتی اگر از نظر اندازه آشپزخانه شما بسیار کوچک باشد.
اگر از روشنایی زیاد رنگ زرد احساس ناراحتی کردید، با استفاده از رنگ‌ سفید یا خاکستری و آکسان‌های خنثی می‌توانید روشنایی آشپزخانه را کاهش دهید.

خاکستری و سفید
همچون رنگ مشکی، خاکستری نیز می‌تواند زرق و برق آشپزخانه‌ی شما را به طرز قابل توجهی بالا ببرد. شما می‌توانید برای جلب توجه بیشتر از قفسه بندی مینیمالیستی، نورپردازی یا حتی یک بک اسپلش طرح‌دار به رنگ خاکستری استفاده کنید.

سبز و خاکستری
این ترکیب ملایم را برای رسیدن به نشاط و زیبایی امتحان کنید و با وسایل نوری ساده، طاقچه‌ها و گیاهان برای رسیدن به ظاهری طبیعی، آکسان کنید.

در این مقاله سعی کردیم شما را با بهترین ایده های ترکیب رنگ در آشپزخانه آشنا کنیم. و مشخصات و برترین ویژگی‌های آنها را به طور خلاصه بیان کردیم. لطفا شما هم نظرات خود را با ما در میان بگذارید و از مقالات مرتبط بازدید کنید   همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر جهت شناخت برترین برند های ساختمانی در کل کشور به سایت هاوس برند مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *