ایده‌های طراحی و بازسازی ارزان و کم‌هزینه

اغلب ایده‌های بزرگ برای مردم غیر قابل مشهود است و جای تعجب هم نیست. برخلاف هنر، طراحی به دنبال حل مساله است. در این پست می‌خواهیم شما را با چند ایده طراحی و بازسازی ارزان و کم هزینه آشنا کنیم که با کمی خلاقیت می‌توانید از این ایده‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. در این پست میخواهیم شما را با انواع ایده های طراحی آشنا کنیم.

ایده‌های طراحی و بازسازی ارزان و کم‌هزینه

اغلب ایده‌های بزرگ برای مردم غیر قابل مشهود است و جای تعجب هم نیست. برخلاف هنر، طراحی به دنبال حل مساله است. در این پست می‌خواهیم شما را با چند ایده طراحی و بازسازی ارزان و کم هزینه آشنا کنیم که با کمی خلاقیت می‌توانید از این ایده‌ها به بهترین شکل استفاده کنید.

۱- آینه‌ها: یک ایده طراحی برای فضاهای کوچک

اگر فضای خانه خیلی کوچک هست و دوست دارید خانه‌تان کمی بزرگ‌تر دیده شود، استفاده از آینه‌ها بهترین ایده برای بزرگ‌تر دیده شدن فضای خانه است.

۲- یک انبار بزرگ کاربردی بسازید

ساختن انباری در اندازه بزرگ، ایده طراحی بسیار جالبی است. این انباری می‌تواند تبدیل به یک اتاق شود. در طراحی انباری می‌توانید از کابینت‌ها و کمدها بر روی دیوار استفاده کنید.

۳- از کفپوش چند کاره استفاده کنید

بهتر است از سیستم گرمایش از کف و سیستم تسطیح در کنار هم استفاده کنید. با این کار دیگر نیازی به تامین جداگانه آنها ندارید. ایده خوبی هست مگه نه!

۴- استفاده از پنل‌های گرمایی خورشیدی در طراحی خانه

پنل‌های خورشیدی PV (فوتو‌ولتائیک) جزو فناوری‌های تولید برق قابل تجدید محسوب می‌شود. چرا از این فناوری در طراحی خانه خود استفاده نکنید؟

۵- اتاق‌خواب‌های دارای بالکن

در سالهای اخیر، طراحان علاقه زیادی به ادغام فضای بیرونی با فضای داخلی خانه داشته‌اند. اضافه کردن بالکن به فضای اتاق خواب، حس بودن در بیرون از خانه را می‌دهد که یک ایده عالی برای طراحی محسوب می‌شود.

۶- از درب محوری استفاده کنید

درب‌های محوری نسبت به درب‌های استاندارد کمی بزرگتر هستند، اما ایده عالی برای طراحی محسوب می‌شوند، مخصوصا برای کسانی که فرزندان خردسال در خانه دارند که با نصب این درها دیگر نگران بازیگوشی کودکان خود نیستید.

۷- از درب‌های کشویی غافل نشوید

اگر خانه‌تان کوچک است و به دنبال فضای باز در خانه هستید، درب‌های کشویی ایده طراحی خوبی به نظر می‌رسد. یک درب استاندارد ۳۵ میلی‌متر است، بنابراین یک دیوار به عرض ۱۰۰ میلی‌متر به راحتی یک درب کشویی را در خود جای می‌دهد.

۸- نور مخفی نصب کنید

طرح نور مصنوعی در خانه می‌تواند فضایی جذاب و ایده‌ال فراهم کند. از این طرح می‌توانید در هر جایی از فضای خانه استفاده کنید.

۹- از روکش چوبی استفاده کنید

هم در داخل و هم در خارج از خانه می‌توانید از روکش‌های چوبی استفاده کنید. این ایده یکی از ایده‌های مشهور دنیاست.

در ادامه می‌خواهیم شما را با چند ایده بازسازی خانه آشنا کنیم که می‌توانید با کمک این ایده‌ها و کمی خلاقیت خانه خود را تبدیل به یک خانه رویایی سازید. البته برای خلق این ایده‌ها نیازی به هزینه‌های هنگفت ندارید.

۱- شومینه را دوباره بازسازی کنید

شومینه، نقطه کانونی عجیبی در هر اتاقی محسوب می‌شود. از دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ شومینه‌ها از مد افتادند، اما مدتی است که بسیاری از صاحبان خانه‌ها به وجود شومینه در خانه علاقه نشان میدهند. نصب شومینه می‌تواند قیمت‌های متغیری داشته باشد، اما اگر بخواهید شومینه خود را با شومینه جدیدی جایگزین کنید، هزینه‌ آن کمتر خواهد شد.

۲- چند قفسه بسازید

شاید در خانه فضای کمی برای نگهداری اشیاء داشته باشید، اما می‌توانید از گوشه‌های خانه برای گذاشتن قفسه‌ها استفاده کنید. می‌توان گفت هزینه آن کم است و به داشتنش می‌ارزد.

۳- پنجره سقفی نصب کنید

اگر اتاق‌تان تاریک به نظر می‌رسد و نور کافی به آن نمی‌رسد، پنجره‌های سقفی، ایده‌ بازسازی ارزان و کم‌هزینه محسوب می‌شوند.

۴- کاور مبل خود را عوض کنید

تغییر کاور مبل یکی از بهترین ایده‌ها برای بازسازی دکور خانه است و هزینه کمی هم دارد. یک مبل دو نفره به هشت متر پارچه نیاز دارد که بستگی به پارچه‌ای که استفاده می‌کنید قیمت آن متغیر است.

۵- اسپلش‌بک‌ها را عوض کنید

می‌توانید با انتخاب هوشمندانه کاشی‌ها یا اسپلش‌بک‌های شیشه‌ای چند منظوره، آشپزخانه خود را کاملا تغییر دهید. می‌توانید با هزینه کم آنها را در بازار پیدا کنید.

حتما با دیدن این ایده‌ها و طرح‌ها به دنبال بازسازی خانه خود هستید. ایده‌تان هرچه باشد، اول به کیفیت و سپس به هزینه آن فکر کنید. ما در وب‌سایت Housebrand.ir همواره به دنبال خدمات ساختمانی با کیفیت بوده‌ایم. برای دیدن طرح‌ها و ایده‌های بیشتر به وب‌سایت ما سر بزنید و با ایده‌های طراحی و بازسازی ارزان و کم هزینه بیشتر و البته با کیفیت‌تر بیشتری آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *