انتخاب بهترین مدل شومینه

امروزه برای زیباسازی محیط اتاق‌ها و برای گرمایش از شومینه‌ها استفاده می‌شود. از انواع شومینه‌هایی که امروزه در خانه ها و باغ ها نصب می شود، می توان به شومینه مدرن با سوخت چوبی، شومینه مدرن با سوخت اتانول، شومینه مدرن الکتریکی و شومینه مدرن گازی اشاره کرد. هر کدام از این شومینه ها برای یک فضای خاص مناسب است. برای خرید انواع مختلف این وسایل گرمایشی می توانید به سایت هاوس برند مراجعه نمایید.

مقدمه

در خانه‌های قدیمی از شومینه به عنوان یک وسیله گرمایشی استفاده می‌شد و امروزه نیز این وسیله زیبا را در بسیاری از خانه‌ها می‌توان یافت. از این وسیله علاوه بر استفاده برای گرامیش محیط، برای تزیین دکوراسیون فضای اتاق نیز استفاده می‌شود و می‌توان گفت یکی از ایده‌های خاص معماران در طراحی منازل است. انواع شومینه در بازار برای جذب سلیقه‌های مختلف وجود دارد و همین مسئله باعث رواج این وسیله گرمایشی خاص شده است. ما در این مقاله انواع شومینه‌های مدرن و کاربرد آن‌ها را در فضاهای مختلف بررسی می‌کنیم تا شما را بیشتر با این وسیله آشنا سازیم.

انواع شومینه‌های مدرن
شاید با مدل‌های قدیمی شومینه به خوبی آشنا هستید و خاطرات زیادی مثل خوردن یک فنجان چای داغ در روزهای سرد زمستانی را تجربه کرده‌اید. طراحان این وسیله امروزه مدل‌های مدرن و متناسب با خانه‌های امروزی را طراحی کرده‌اند که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. از انواع شومینه می‌توان به شومینه مدرن با سوخت چوب بدون در، در دار و ترکیبی، شونینه های مدرن گازی دودکش دار و بدون دودکش، شومینه مدرن با سوخت اتانول، شومینه مدرن دیواری و شومینه مدرن الکتریکی اشاره کرد. در ادامه با انواع شومینه‌ها آشنا خواهید شد.

شومینه مدرن با سوخت چوب
این شومینه‌ها، اولین شومینه‌های وارد شده به خانه‌های ما هستند و قدمت آن‌ها به سال‌های دور می‌رسد. از این وسیله‌ها هم در مکان‌های روباز و هم در مکان‌های سرپوشیده استفاده می‌شود. این شومینه‌ها در دو نوع در دار و بدون در یافت می‌شوند و متناسب با هر دکوراسیونی و سلیقه‌ای ساخته می‌شوند. از مدل بدون در می‌توان در فضای روباز استفاده مناسبی داشت.

مشکل این نوع از شومینه‌ها این است که دود آتش به فضا منتقل می‌شود و ممکن است در فضای سرپوشیده موجب اذیت افراد ساکن شود‌. شومینه‌های مدرن با سوخت چوب دردار، آلودگی کمتری به محیط وارد می‌کنند و از آن‌ها در فضاهای سرپوشیده دنیز می‌توان استفاده کرد.

شومینه مدرن گازی

کارکرد این شومینه‌ها همانند بخاری‌های گازی است. این نوع از شومینه‌ها به دیوار نصب می‌شوند و شعله آبی رنگ دارند. عایق شیشه‌ای از ورود گازهای سمی به محیط خانه جلوگیری می‌کند و به این ترتیب شومینه‌های گازی، وسیله مناسبی برای فضای هر خانه‌ای هستند. این شومینه‌ها حدود ۷۰ درصد گرمای تولید شده را به فضای داخلی انتقال می‌دهند. این وسایل در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش طراحی می‌شوند. مدل‌های بدون دودکش با اینکه نصب آسان و هزینه کمتری دارند اما با انتشار گازهای سمی می‌توانند موجب نارضایتی و خطرات جانی برای افراد شوند. از این شومینه‌ها بهتر است در محیط سرباز استفاده شود.

شومینه مدرن با سوخت اتانول

از جذاب‌ترین شومینه‌ها می‌توان به شومینه مدرن با سوخت اتانول اشاره کرد. با توجه به این‌که این شومینه‌ها شبیه به شومینه‌های گازی بدون دودکش هستند، افراد از استفاده آن‌ها در منازل خودداری می‌کنند. باید گفت این وسایل گرمایشی ارزان بوده و هیچ گاز سمی را به داخل خانه منتشر نمی‌کنند و همین مسئله باعث شده است تا افراد مختلف از آن‌ها با خیال آسوده استفاده کنند. شومینه رومیزی، شومینه دیواری و شومینه پیش ساخته از انواع شومینه‌های با سوخت اتانول هستند که کاربری‌های مختلفی دارند.

شومینه مدرن الکتریکی

شومینه‌های مدرن الکتریکی را می‌توان به سیستم هوشمند خانگی متصل کرد که این مورد، یکی از مزیت‌های منحصر به فرد این محصول به حساب می‌آید. شومینه‌های الکتریکی در انواع مختلفی وجود دارند که می‌توان به شومینه الکتریکی دیواری، شومینه الکتریکی پیش ساخته و شومینه الکتریکی به همراه میز تلویزیون اشاره کرد. گرمایی که شومینه‌های الکتریکی دیواری ایجاد می‌کنند، با استفاده از فن به فضا منتشر می‌شود. یک لامپ مخصوص نیز تصویری ساختگی از آتش به وجود می‌آورد.

شومینه‌های الکتریکی را می‌توان در درون محفظه شومینه‌های قدیمی قرار داد. همچنین ناگفته نماند شومینه‌های الکتریکی به همراه میز تلویزیون ترکیب بسیار متفاوتی از سیستم گرمایشی و صوتی تصویری است که در فضاهای باز و بسته مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای خرید انواع شومینه‌ها می‌توانید به سایت مرجع برندهای ساختمانی و بهترین مرجع خرید یعنی هاوس برند مراجعه کنید.

جمع‌بندی

در گذشته برای تأمین گرمایش، از انواع شومینه‌ها استفاده می‌شد. امروزه نیز با نیاز به سیستم گرمایشی در هر محیطی از انواع شومینه‌ها استفاده می‌شود. این وسایل گرمایشی تأثیر بسزایی در دکوراسیون محیط دارند. ما در این مقاله انواع شومینه مدرن را معرفی کردیم تا شما بتوانید از یک مرجع مطمئن مانند هاوس برند آن‌ها را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *