آشنایی با انواع مبلمان جدید و به روز

در سال های اخیر، شاهد تنوع زیادی برای انواع مبلمان موجود در بازار کشور ایران بوده ایم که در این مطلب، به ۴ نمونه از انواع مبل اشاره می کنیم.

در کل جهان به دلیل افزایش تقاضای مردم برای خرید انواع مبلمان، مدل ها و سبک های مختلفی از مبلمان طراحی و تولید شده اند. مبلمان در دکوراسیون داخلی، تاثیر بسیار زیادی دارد و می تواند باعث افزایش زیبایی و مدرن بودن یک فضا شود. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با مقایسه انواع مبلمان و کاربردشان در دکوراسیون داخلی، صحبت کنیم.

انواع مبلمان در کشور ایران و جهان

۴ نمونه از به روزترین مبلمان های دنیا را در ادامه این مقاله، ذکر می کنیم.

مبلمان چند تکه

یکی از انواع مبلمان موجود در بازار ایران و کشورهای جهان، می توان به مبلمان چند تکه اشاره کرد. همانطور که از نام این نوع مبلمان مشخص است، این مبلمان از چند تکه مختلف تشکیل شده است. نحوه چیدمان مبلمان چند تکه می تواند بسته به سلیقه افراد متفاوت باشد.

معمولا مبلمان های چند تکه در کشور ایران با نام مبل های ال شناخته می شوند. این مبل ها، در کنار دیوار و به صورت حرف L قرار داده می شوند و یک فضای بی نظیر در دکوراسیون داخلی منازل ایجاد می کنند.

مبلمان چیس؛ یکی از خاص ترین انواع مبلمان

یکی از انواع مبلمان لوکس و در حین حال خاص، مبلمان چیس است. این نوع مبلمان، با سبک بسیار جدید و نوین به تولید رسیده و دارای طراحی منحصر به فردی است. اکثر مبل های چیس دارای دسته یک طرفه می باشند. تکیه گاه این مبل ها نیز یک طرفه بوده و در یک طرف مبل هیچ تکیه گاهی وجود ندارد.

خاص بودن مبلمان چیس باعث شده است که بسیاری از کشورها این نوع مبلمان را در سبک های سلطنتی و کلاسیک مورد استفاده قرار دهند. در صورتی که فضای خانه شما سلطنتی و کلاسیک است، می توانید با استفاده از یک دست مبلمان چیس، فضای خانه خود را خاص ترین و لوکس تر نشان دهید.

مبل تختی؛ مبلی به راحتی یک تخت!

مبل تخت شو یا همان مبل تختی یکی از انواع مبلمان موجود در بازار بوده که از قدیم تا به امروز در مدل های متنوعی به تولید می رسد. در سال های اخیر، شاهد طراحی های خاص برای مبلمان تختی بوده ایم. معمولا مبل های سه نفره و یا دو نفره به صورت تخت شو به تولید می رسند. این مبل ها برای فضاهای کوچک که هم نیاز به تخت و هم نیاز به مبل دارند، بسیار مناسب هستند.

مبل مدل انگلیسی؛ از به روزترین مبلمان های دنیا

یکی از به روزترین مبلمان های دنیا، مبل مدل انگلیسی است. این مبل دارای طراحی منحصر به فردی بوده و شبیه سبک های مختلف مبلمان نیست. تکیه گاه مبل های مدل انگلیسی بلندتر از مبل های معمولی هستند. از طرفی دسته این مبل ها پایین تر از حد معمول می باشد.

مبل مدل انگلیسی می تواند برای سبک های مدرن خانه های مسکونی، شرکت ها و … بهترین گزینه باشد. شما می توانید با قرار دادن یک مبل مدل انگلیسی در خانه خودتان، جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی منزل خود بدهید.

جمع بندی نهایی

در این مقاله در رابطه با انواع مبلمان و جدیدترین مبل های موجود در دنیا صحبت کردیم. در صورتی که علاقه مند به سبک های مختلف دکوراسیون داخلی می باشید، می توانید هر یک از انواع این مبلمان را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.