House Brand • وام مسکن افزایش یافت

وام مسکن افزایش یافت

30شهریور 164 0

با ادامه کاهش تدریجی قیمت در بازار مسکن، سقف وام مسکن جوانان با هدف افزایش قدرت خرید و حمایت از خانه دار شدن جوانان، به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وام مسکن افزایش یافت


به گزارش کارگر آنلاین ، به گفته مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن، این افزایش مربوط به حساب‌های پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۳۹۸ است.
 
در اجرای این طرح، سقف تسهیلات در پایان سال پنجم، در شهر تهران ۱۵۰ میلیون تومان، شهر‌های بزرگ شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه ۱۱۰ میلیون و سایر شهر‌ها ۸۴ میلیون تومان و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲۵۰، ۲۱۰ و ۱۸۴ میلیون تومان است. ضرایب لازم برای استفاده از سقف تسهیلات در پایان سال پنجم هم حدود ۹ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، حدود ۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر‌های بزرگ و کمی بیش از پنج برابر حداقل واریزی ماهیانه در سایر شهرهاست. حداقل سپرده‌گذاری هم اکنون ۵۰ هزار تومان است. در چارچوب این طرح اگر فردی قصد دارد در تهران پس از گذشت ۵ سال از افتتاح حساب، از تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی مسکن جوانان استفاده کند، باید در سال اول به جای ماهانه ۵۰ هزار تومان حداقل فعلی، ۴۸۵ هزار تومان در حساب خود سپرده‌گذاری کند. نرخ سود این تسهیلات ۹ درصد و حداکثر مدت بازپرداخت آن ۲۰ سال است.
 
سقف تسهیلات پرداختی سال ۹۷ در پایان سال پنجم در شهر تهران، شهر‌های بزرگ و سایر شهر‌ها به ترتیب ۹۱، ۷۶ و ۶۱ میلیون تومان و در پایان سال پانزدهم به ترتیب ۲۱۳، ۱۷۷ و ۱۴۲ میلیون تومان بود.
منبع: شهر خبر

 • ارسال شده توسط : maryam
 • نوشته های مشابه

  نظرات شما

  فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری
  هیچ دیدگاهی برای این پست ارسال نشده است شما اولین نفر باشید
  HouseBrand یک سامانـه اینترنتی است که به منظور توسعه برند سازی ساختمان سازی در صنعت ساختمان و توسعه بازار این صنعت راه اندازی شـده است، ایـن سامانه به تمامی کاربران خود یک پنل اختصاصی رایگان با قابلیت و دسترسی های فراوانی در اختیار آن ها قرار می دهد . این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند بصورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند.
  logo-samandehi