House Brand • قیمت مسکن در نیمه دوم 98 چگونه می شود؟

قیمت مسکن در نیمه دوم 98 چگونه می شود؟

20شهریور 70 0

گسترش نیوز:عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در نیمه دوم سال ارزان‌تر خواهد شد؟ گفت: در نیمه دوم سال نیز قیمت مسکن ثابت باقی خواهد ماند؛ چرا که فعلا تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد اما کسانی که برای مصرف قصد خرید خانه دارند شیب قیمت‌ها نسبت به نیمه نخست سال کُندتر شده و خانه اولی‌ها راحت‌تر می‌توانند مسکن خود را نسبت به ماه‌های گذشته تهیه کنند.

قیمت مسکن در نیمه دوم 98 چگونه می شود؟

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: در نیمه دوم سال نیز قیمت مسکن ثابت باقی خواهد ماند؛ چرا که فعلا تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد.

محمدعلی ربانی اظهار کرد: فعلا روند رشد قیمت کُندتر از قبل شده است. قیمت مسکن در مناطق یک، دو و سه حدود ۱۰ درصد ارزان شده است. همچنین در برخی از مناطق دیگر قیمت خانه تا پنج درصد افت کرده است.

او درباره طرح‌های دولت در زمینه ساخت مسکن افزود: دولت کلنگ ساخت چهار هزار واحد مسکونی را برای توسعه تولید در این بخش زمین زد؛ این در حالی است که این خانه‌ها تا دو سال آینده ساخته نخواهد شد. بنابراین تا زمانی که تقاضا برای خرید خانه وجود داشته باشد قیمت خانه ارزان نمی‌شود.

ربانی در ادامه گفت: برای تعادل قیمت مسکن دولت‌ها باید برنامه‌های خود را در راستای تولید مسکن محقق سازند. متاسفانه در طول سنوات‌ گذشته وعده دولت در راستای ساخت خانه عملیاتی نشده و همین موضوع باعث شد تا در سال ۹۸ با نوسان قیمت‌ها رو به رو باشیم.

منبع: گسترش نیوز

 • ارسال شده توسط : maryam
 • نوشته های مشابه

  نظرات شما

  فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری
  هیچ دیدگاهی برای این پست ارسال نشده است شما اولین نفر باشید
  HouseBrand یک سامانـه اینترنتی است که به منظور توسعه برند سازی ساختمان سازی در صنعت ساختمان و توسعه بازار این صنعت راه اندازی شـده است، ایـن سامانه به تمامی کاربران خود یک پنل اختصاصی رایگان با قابلیت و دسترسی های فراوانی در اختیار آن ها قرار می دهد . این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند بصورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند.
  logo-samandehi