KONE

  شركت مهندسی سبا آسانبر در سال 1379 تأسیس و آغاز به کار کرده است و نماینده انحصاری شرکت KONE در سراسر ایران است. مجموع فعالیت­های این شرکت عبارت است از: عرضه محصولات شرکت KONE ،آسانسور، پله‏ برقی‏، رمپ متحرک و پیاده‏ روی‏ متحرک، دربهای اتوماتیک ساختمان و کلیه خدمات مربوط به فروش، نصب و راه اندازی و سرویس و نگهداری این محصولات. هدف از تأسیس شركت مهندسی سبا آسانبر ورود برترین تكنولوژی دنیا در زمینه­ آسانسور و پله‏ برقی‏ و درب اتوماتیک ساختمان به كشور، ارتقاء سطح توقع جامعه از این صنعت در جهت آسایش و ایمنی مصرف كنندگان، ایجاد خدمات برتر در امر پشتیبانی، طراحی، مشاوره، تهیه، نصب و خدمات پس از فروش بهنگام و موثر بوده است.

  معرفی شرکت KONE

  شرکت Kone در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۱۰ به عنوان واردکننده محصولات شرکت سوئدی Asea-Graham تاسیس شد . اگرچه قرارداد مشارکت دوطرفه بین این دو شرکت پس از اعلام استقلال کشور فنلاند از روسیه در سال ۱۹۱۷ به اتمام رسید ، در سال ۱۹۱۸ شرکت Kone اقدام به تولید محصولاتی با برند منحصرا مخصوص خود را کرد .
  در سال ۱۹۱۹ شرکت Kone 5 دستگاه آسانسور را تولید کرد و تا سال ۱۹۲۴ تعداد تولیدات این کارخانه به بیش از ۱۰۰ دستگاه آسانسور رسید . در سال ۱۹۴۰ این کمپانی ۳۰۰۰ دستگاه آسانسور را ساخته بود . اولین شعبه نمایندگی این شرکت در سال ۱۹۶۷ در Hyvinkaa کشور فنلاند به عنوان جایگزینی برای کارخانه قبلی افتتاح و شروع به فعالیت کرد .
  در سال ۱۹۶۸ کمپانی Kone به خرید سهام شرکت تولیدکننده ی آسانسور سوئدی Asea-Graham که در دانمارک و نروژ دارای نمایندگی بود اقدام کرد . در سال های ۱۹۷۰ این شرکت ، بسیاری از کمپانی های آسانسوری اروپایی مانند Stigler (اسپانیا) ، CNIM ( فرانسه( ،Orenstein & Koppel ( آلمان) ، Marryat & Scott و چند کمپانی دیگر در انگلستان را خریداری کرد و در سال ۱۹۷۸ نیز بخش آسانسوری کمپانی Westinghouse را که در فرانسه و بلژیک فعالیت گسترده داشت ، از آن خود کرد .
  در سال ۱۹۸۱ برای وارد شدن به بازار آمریکا اقدام به خرید شرکت آسانسوری Armor در شهر نیویورک کرد. در اواخر سال ۱۹۹۴نیز کمپانی Montgomery را در آمریکا خریداری کرد . در سال ۱۹۹۶ شرکت Kone اولین بخش تولید آسانسورهای بدون موتورخانه خود را به نام MonoSpace را به بازار عرضه کرد. به فاصله کوتاهی از آن ، بسیاری از رقیبان سرسخت مانند Otis ، Schindler و سایرین ، آسانسورهای MRL بدون موتورخانه خود را به دنبال موفقیت شرکت Kone در فروش این محصولات در بازار وارد کردند .
  در سال ۱۹۹۸ ، کمپانی Kone با شرکت آسانسوری Toshiba برای ساخت آسانسور های بدون موتورخانه آغاز به همکاری کرد که این آسانسورها با نام “SPACE-UNI” شناخته می شدند .
  در سال ۲۰۰۴ نیز دوباره این دوشرکت دست به تولید آسانسور های دو عرشه ای double deck زدند . این مدل از آسانسورهای Kone برای اولین بار در Tytyri کشور فنلاند و سپس در Taipei تایوان نصب شدند .
  در سال ۲۰۰۷ شرکت Kone اعلام کرد که دیگر آسانسورهای هیدرولیک را تولید نمی کند و در عوض آسانسورهای MRL EcoSpace را جایگزین کرد زیرا آسانسورهای هیدرولیک به علت آلودگی های محیط زیستی که ایجاد می کنند مانند آلودگی ناشی از روغن هیدرولیک و صرف بالای انرژی تا ۳۰-۴۰ درصد ، موثر واقع نمی باشند .
  در ژوئن سال ۲۰۱۳ شرکتKone تکنولوژی جدید آسانسوری با قابلیت حمل بار تا ارتفاع های بلند به نام KONE UltraRope که به آسانسورهای نسل آینده اجازه طی مسافتی حدود ۱ کیلومتر را میدهد ، معرفی کرد . این مدل از آسانسورها بسیار سبک بوده و دارای مرکز ی از جنس فیبر کربن و پوششی با اصطکاک بالا می باشند . به علت این قابلیت ها ، مصرف انرژی آسانسور در ساختمان های بلند به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند .
  در سال ۲۰۱۴ شرکت Kone سیستم جدید آسانسور بدون موتورخانه خود را به نام KONE NanoSpace معرفی کردکه این آسانسور می تواند برای ساختمان های دو طبقه مناسب باشد .
  شرکت Kone چهارمین شرکت تولیدکننده آسانسور در جهان می باشد و جزو بزرگترین شرکت های تولید کننده آسانسور های بدون موتورخانه (MRL) است . دفتر مرکزی این شرکت در Espoo کشور فنلاند واقع شده است . شرکت Kone دارای برج آزمایشی آسانسور منحصر به خود در Tytyri کشور فنلاند می باشد
  • این شرکت به زبان فنلاندی “KONE Oyi” گفته می شودکه به معنای ماشین یا دستگاه می باشد .
  • این برند دارای سیستم مرکزی EcoDisc و کابین های Toshiba می باشد.

   


  محصولات این برند

 • Bed elevator

  300x200

  نام محصول Bed elevator

  جزئیات

 • TravelMaster™ 115

  300x200

  نام محصول TravelMaster™ 115

  جزئیات

 • TravelMaster™ 110

  300x200

  نام محصول TravelMaster™ 110

  جزئیات


 • اطلاعات کلی

  آدرس

  تاریخ تاسیس: 1379

  تلفن : 021 - 22234214

  مدیریت: سید حسن حسینی

  ایمیل: info@sabalift.com

  وب سایت: http://kone.ir/