دیوار بتنی پیش ساخته چیست؟

  دیوار بتنی پیش ساخته چیست؟


  امروزه در کشورهای پیشرفته صنعتی از مصالح پیش ساخته به جهت صرفه جویی در وقت و زمان ساخت و ساز استفاده می شود.دیوارهای بتنی پیش ساخته از آن دسته مصالحی هستند که پس ز جنگ جهانی دوم برای بازسازی ویرانه های جنگ از آنها استفاده می شده است.

  .دیوارهای پیش ساخته با استفاده از میله های فولادی تقویت شده اند و در برابر بلایای طبیعی همچون زلزله و بادهای شدید مقاوم هستند.
  دیوارهای بتنی پیش ساخته تشکیل شده اند از سیمان، سنگدانه، میلگرد، مواد افزودنی و آب.عملیات بتن ریزی توسط میکسرها انجام می شود.سپس غالب ها روغن کاری می شوند وشبکه های آرماتور کنترل کیفیت شده در قالب ها قرار می گیرند که به منظور حفظ کاور میلگرد اسپپسر (فاصله انداز) در اطراف این شبکه ها گذاشته می شود.

   

  دیوار بتنی، دیوار پیش ساخته

   

  بتن به صورت خودتراکم ریخته می شود، سطح کار پرداخت می شود و پس از ساعتی فرایند عمل آوری شروع می شود.عمل آوری این قطعات به روش بخار دهی (steam curing) می باشد. در مرحله پایانی بعد از عمل آوری، قطعات به محوطه انبار محصول نهایی(دپو) انتقال داده می شود.نصب اینگونه دیوارها بسیار آسان است به همین علت صرف زمان و همچنین استفاده از نیروی انسانی کاهش می یابد.

   


  از مزایای دیوارهای بتنی پیش ساخته می توان به کاهش هزینه نماسازی، سرعت نصب بسیار بالا، نصب و حمل و نقل آسان، هزینه های بسیار کم تعمیر و نگهداری، قابلیت نصب در سطوح شیبدار و ناهموار اساره کرد. 

   

  دیوار بتنی پیش ساخته، دیوار پیش ساخته

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :