گیاهان بر محیط خانه ما چه تاثیری می گذارند؟

  گیاهان بر محیط خانه ما چه تاثیری می گذارند؟

  این روزها با گسترش زندگی شهر نشینی شرایط نگهداری از گلها و گیاهان از بیشتر افراد صلب شده است.اما راه های بسیار و همچنین گیاهان بسیاری وجود دارند ا در شرایط زندگی آپارتمانی رشد کنند.انواع گیاهان  گلدان ها در گل فروشی ها و بازارهای گل و گیاه موجود می باشد که می توان از آنها استفاده کرد.برخی افراد نیز نداشتن فضای کافی را بهانه ای برای عدم نگهداری از گیاهان می دانند اما اگر از فواید نگهداری از گیاهان با خبر باشند حتما چندگلدان گل در خانه خواهند داشت!

   

  نتایج تحقیقیات محققان روانشناسی نشان داده است که افراد می توانند با نگاه کردن به گیاهان لذت ببرند و حالت نا متعادل خود را به حالت طبیعی بازگردانند.به واقع گیاهان مسبب رفتار طبیعی انسان ها هستند و باعث تعادل روحیشان می شوند.

   

  گیاهان و گل ها


  گیاهان فیلتر تصفیه کننده طبیعی هوا هستند و از دیگر مزایای آنها می توان به تولید اکسیژن دور کردن آلودگی ها و ایجاد رطوبت لازم در خانه اشاره کرد.برخی از گیاهان نیز به دفع سموم خطرناک موجود در خانه کمک می کنند.تحقیقات نشان داده که با نگهداری گیاهان در خانه و محیط کار  برخی علایم همچون سردرد، استرس، خواب آلودگی و سرما خوردگی از بین خواهند رفت.

   


  با نگهدارب گیاهان همچنین می توانیم ازتاثیرات مخرب برخی سموم ناشی از جوهر پرینترها، لاک ناخن، براق کننده ها، چرم های مصنوعی، رنگ ها، بنزین و گازوئیل، لاستیک ها و فوم ها و ... بکاهیم. همچنین گیاهان موجب افزایش شادی، کاهش خستگی و استرس و افزایش خلاقیت و کارایی می شوند.

   

  گل ها و گیاهان


  گیاهان سرما خوردگی را تا 30 درصد کاهش می دهند و بی شک یکی از مبارزان سرماخوردگی و خواب آلودگی هستند.نگهداری گیاهان همچنینی از افسردگی پیشگیری می کند.افرادی که با گلها و گیاهان در ارتباط هستند تمایل بیشتری برای برقراری ارتباط صمیمانه با دیگران دارند.

   

  گل ها و گیاهان

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :