نکات کاربردی دکوراسیون مشکی

  نکات کاربردی دکوراسیون مشکی

  مشکی یکی از رنگ های خنثی بوده که برای توصیف قدرت و تاریکی و مرگ به کار می رود و رنگ مکمل آن سفید است.رنگ مشکی نمادی از ثروت، قدرت، نور، جدیت، ناشناخته بودن، در برخی فرهنگ ها مرگ و عزاداری است. افرادی که علاقه مند به رنگ مشکی هستند افرادی مرموز هستند و همچنین می خواهند ناشناخته بمانند.


  استفاده از رنگ مشکی باعث می شود افراد به جنبه های منفی زندگی فکر کنند.این رنگ در دکوراسیون داخلی فضا را کوچک تر نشان می دهد اما نه در همه موارد.دیوارهای سیاه بسیار بلند به نظر می رسند. رنگ های دیگر نیز در این میان بهتر به خوبی به چشم می آیند.ذهن مشکی باعث تحریک ذهن و خلاق تر شدن برخی افراد می شود.این رنگ نمادی از دفسردگی است اما اگر این رنگ به عنوان رنگ غالب استفاده نشود بار منفی چندانی نخواهد داشت.اگر می خواهید میزان توجه به چیزی را کاهش دهید آن را به رنگ مشکی مات در آورید.برای نازک کاری های ساختمان نیز از رنگ  مشکی برای نشان دادن ظرافت استفاده می شود.

   

  دکوراسیون مشکی، اتاق نشیمن، مشکی


  اگر محیط های بسته و تاریک را دوست ندارید همه دیوار ها را به رنگ مشکی در نیاورید.رنگ مشکی را بیشتر برای چراغ ها ودستگیره های در که می خواهید فضای اطراف آن ها را بیشتر نشان دهید استفاده کنید.مشکی رنگ مناسبی برای راهروهاست و به خوبی با رنگ های دیگر ترکیب می شود.مشکی با رنگ هایی همچون طلایی، نقره ای، مسی و ... جلوه بسیار زیبایی خواهد داشت و نشان دهنده لوکس گرایی است.

   

  دکوراسیون مشکی، اتاق نشیمن، مشکی


  برای جلوگیری از بیش از حد تیره شدن فضا می توانید از رنگ طوسی استفاده کنید. رنگ طوسی در کنار رنگ مشکی درخشش ویژه ای خواهد داشت.رنگ هایی مانند سفید و سبز نیز باعث سرزندگی و پویایی می شود.قرمز نیز یکی از رنگ های پرشور و هیجان است که فضا را بسیار جذاب خواهد کرد.اگر می خواهید از رنگ قرمز در کنار رنگ مشکی استفاده کنید رنگ قرمز شما باید کدر باشد.برای داشتن سبکی کلاسیک نیز از رنگ سفید درکنار رنگ مشکی استفاده کنید.این دو رنگ مکمل یکدیگر هستند و با تضادی که در فضا ایجاد می کنند باعث می شود فضا بزرگ تر به نظر برسد.

   

  دکوراسیون مشکی، اتاق نشیمن، مشکی


  رنگ زرد نیز یکی از انتخاب های بسیار جسورانه ای است که باعث می شود فضایی سوررئال و پر شور و انرژی داشته باشید.یکی از مشکلاتی که دکوراسیون مشکی دارد این است که فضا کم نور تر به نظر می رسد به همین دلیلی بهتر از از وسایلی همچون آینه ، شیشه و لوازم براق استفاده کنید.اگر دارای فرزند هستید می توانید یکی از دیوارها را به تخته سیاه تبدیل کنید تا کودک دلبندتان به راحتی بتواند روی آن ها نقاشی کند و خانه شما را زیبا تر کند.

   

  دکوراسیون مشکی، اتاق نشیمن، مشکی
   
   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :