آشنایی با ترمیم کننده بتن

  آشنایی با ترمیم کننده بتن


  ترمیم کننده بتن پودری است که پایه سیمانی دارد و رنگ آن خاکستری است که برای برطرف کردن عیب های سطحی بتن مانند تخلخل و یا ناهمواری سطح آن استفاده می شود.

  ترمیم کننده به واقع ملاتی است که پایه سیمانی دارد و به دلیل وجود پلیمرهای متنوع در ساختار خود از جمله چسب بتن موجب نفوذ تاپذیری سطح بستر می شود.ترمیم کننده بتن موجب شکل پذیری و چسبندگی بسیار زیاد مصالح می شود.
  ترمیم کننده بتن وزنی حدود 90.1 گرم بر سانتی متر مکعب دارد.این ماده را می توان در دمای حدود 10 الی 30 درجه سانتی گراد و به دور از تابش مستقیم نور خورشید به مدت یک سال نگهداری کرد. ترمیم کننده بتن در دسته مواد خطرناک قرار ندارد اما در صورت تماس با پوست بهتر است با آب فراوان شستشو شود تا از حساسیت های احتمالی پیشگیری شود.
  پیش از استفاده از ترمیم کننده بتن باید سطح بستر را از هرگونه چربی، آلودگی و گرد و غبار پاک کرد تا چسبندگی ترمیم کننده با سطح ایجاد شود.پودر ترمیم کننده را به همراه آب باید در همزن های برقی مخلوط کرد.به همین منظور پ پودر را باید کم کم به آب اضافه کرد تا محصولی یک دست داشته باشیم. همچنین پیش از استفاده سطح کار باید مرطوب باشد.

  ترمیم کننده بتن، بتن، مصالح ساختمانی

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :