آشنایی با دکوراسیون اسکاندیناوی

  آشنایی با دکوراسیون اسکاندیناوی

   

  سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی وجود دارند که هرشخص میتواند برحسب نیازوسلیقه خود آن را انتخاب کند. به طور کلی در میان سبکها نیز برخی از آنها طرفدارهای مخصوص به خود را دارد. دکوراسیون اسکاندیناوی یکی از آنهاست.این سبک در اوایل قرن بیستم شکل گرفت و جنبشی برای طراحی دکوراسیون بود و در کشورهای فنلاند، سوئد، دانمارک، ایسلند و نوروژ شکوفا شد.تاثیر گذاری این سبک نیز بعد از جنگ جهانی دوم چشم گیر شد.

   


  به سبک اسکاندیناوی شبیه سازی نیز گفته می شود.چرا که نوعی ازمینیمالیست و برگرفته از سبک های دیگر نیز هست.از شاخصه های اصلی این سبک، سادگی است.البته نباید سادگی را با سبک دکوراسیون مینیمال اشتباه گرفت. این دوسبک از یک خانواده هستند و اشتراکاتی نیز دارند اما در عین حال نیز باهم متفاوت هستند.در مورد رنگ نيز بايد گفت در خانه هاي ميني مال راحتي و گرماي محيط را فداي اصول سبك خويش مي كنند و هيچ چيزي مانع پيادهسازي المان هايشان در طراحي سبك مينيمال نخواهد شد.
  در عين حال نيز دكوراسيون اسكانديناوي تمركز خود را روي راحتي و دلنشيني محيط قرارداده  است.البته بايد گفت كه شرايط اقليمي اين كشورها نيز اينطور ايجاب مي كند.

  دکوراسیون اسکاندیناوی


  بنابر برودت و سرماي شديد و طولاني در اين كشور ها بيشتر سعي بر اين است كه داخل خانه را گرم نگهدارند و بر خلاف مينيماليست ها در انتخاب رنگ ها دستشان باز بوده و محدوديتي براي خود قائل نمي شوند.
  در دكوراسيون مينيمال مبلمان و وسايل رنگي ديده نمي شود و بيشتر رنگ ها سرد و بي روح هستند.كساني كه وارد خانه با دكوراسيون اسكانديناوي مي شوند آرامش بيشتري دارند و در آن احساس راحتي مي كنند.به طور كلي دكوراسيون اسكانديناوي زير مجموعه سبك مينيمال است اما راحتي در انتخاب باعث مي شود به راحتي بتواند خود را مورد پسند مالك و صاحب خانه قرار دهد.
  نورپردازي سبك اسكانديناوي:لازم نيست با نورهاي سفيد و سرد دكوراسيون اسكانديناوي را پر كرد.لامپ هاي معمولي نيز مي توانند روشن كننده هاي خوبي باشند.نور هاي كاذب مثل آباژور و ديوار كوب ها هم چشمه هاي مناسب نور براي اين سبك هستند.
  مبل هاي سبك اسكانديناوي بايد علاوه بر راحتي با رنگ هاي محيط نيز همخواني داشته باشند.براي كف اتاق ها نيز از فرش هاي پرزدار استفاده كنيد. فرش ها كامل كننده دكوراسيون ها هستند.همچنين مي توانيد  از كوسن هاي همرنگ فرش استفاده كنيد.براي اتاق نشيمن مي توانيد از رنگ سفيد استفاده كنيد،اما از اين رنگ بيش از حد براي خانه تان استفاده نكنيد.

  دکوراسیون اسکاندیناوی


  در اتاق خواب ها با سبك اسكانديناوي مي توانيد هرآنچه را كه دوست داريد در دكوراسيون استفاده كنيد. به دليل سردسير بودن اين كشورها مردم براي پوشاندن خود از لباسهاي خز استفاده مي كنند، درون خانه نيز مي توان از اين نوع خز استفاده كرد.
  در سرويس هاي بهداشتي اين سبك تا هرجايي كه فضا اجازه مي دهد از آيينه هاي بزرگ استفاده كنيد.همچنين براي مقابله با سرما از حوله خشك كن يا هيتر و همچنين پارچه هاي پرزدار استفاده كنيد.رنگ هاي اين نوع حمام ها بيشتر طوسي، سفيد و رنگ هاي روشن است.
  آشپزخانه اين سبك داراي تماما رنگ سفيد با وسايل رنگي است.رنگ سفيد فضا را روشن تر، سبك تر و تميز تر نشان مي دهد به همين دليل است كه طرفداران خاص خود را دارد.
  با شناخت سبك ها مي توانيد دكوراسيون هاي شيك متناسب با هر سليقه را فراهم كنيد.شناخت هر چه بيشتر سبك ها خلاقيت را نيز افزايش مي دهد، شما مي توانيد مطالب و مقالات سبك ها را در سايت housebrand.ir مطالعه نماييد.
   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :