50 درصد معاملات بازار مسکن در درست دلالان

  50 درصد معاملات بازار مسکن در درست دلالان

   

  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی وضعیت سوداگری و دلال بازی در بازار مسکن بسیاری نگران کننده است، به ویژه آنکه مسئله مسکن یکی از مولفه های اصلی زندگی و تشکیل خانواده بوده و بروز مشکل در تأمین آن بسیار نامطلوب خواهد بود.

   

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، علیم یارمحمدی با اشاره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در مجلس، گفت: این طرح در دو کمیسیون تخصصی عمران و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت و این طرح کاملا برگرفته از دغدغه‌های نمایندگان مجلس در رابطه با وضعیت بازار مسکن بوده است.

  وضعیت سوداگری و دلال بازی در بازار مسکن بسیار نگران کننده است
  نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی وضعیت سوداگری و دلال بازی در بازار مسکن بسیاری نگران کننده است، به ویژه آنکه مسئله مسکن یکی از مولفه‌های اصلی زندگی و تشکیل خانواده بوده و بروز مشکل در تأمین آن بسیار نامطلوب خواهد بود.

  بیش از ۵۰ درصد معاملات بازار مسکن در دست دلالان و سوداگران است

  وی با بیان اینکه بر اساس آمار‌ها بیش از ۵۰ درصد معاملات بازار مسکن در دست دلالان و سوداگران است، افزود: این مسئله موجب شده که دلالان به صورت گروهی و سازمان یافته کار کرده و سود‌های میلیاردی به دست می‌آورند.

  امروز به دلیل فرآیند و اقتصاد نادرست، بازار مسکن به یک بازار لوکس و سرمایه‌ای تبدیل شده است و این مسئله موجب شده که مصرف کنندگان واقعی نتوانند نیاز‌های خود در بحث تأمین مسکن را فراهم کنند
  یارمحمدی ادامه داد: امروز به دلیل فرآیند و اقتصاد نادرست، بازار مسکن به یک بازار لوکس و سرمایه‌ای تبدیل شده است و این مسئله موجب شده که مصرف کنندگان واقعی نتوانند نیاز‌های خود در بحث تأمین مسکن را فراهم کنند.


  فعالیت حدود ۳ هزار نفر در صنعت ساختمان سازی در کشور
  عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه در شرایط کنونی حدود ۳ هزار نفر در صنعت ساختمان سازی در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: رونق این حوزه به تقویت اقتصاد کشور کمک می‌کند؛ منوط به آنکه این بازار از دلال بازی پاک شود. 

  دسته بندی : اخبار


         Housebrand Ads       Housebrand Ads

  نقل و قول / پاسخ به :