نکات مهم در انتخاب لوازم جانبی حمام چیست؟

  نکات مهم در انتخاب لوازم جانبی حمام چیست؟

   

  همه افراد می خواند حمامی راحت و زیبا داشته باشند.با انتخاب وسایل و لوازم جانبی مناسب می توانید حمام دلخواهتان را بسازید.در هنگام طراحی حمام با این سوال روبرو می شوید که به چه چیزهایی نیاز دارید؟ لوازم جانبی تاثیر بسیاری در فضای حمام می گذارند.باید به چگونگی استفاده از حمام خود فکر کنید چرا که این امر به شما کمک می کند تا بدانید به چه چیزهایی نیاز دارید؟با انتخاب لوازم جانبی مناسب می توانید حمام خود را جذاب تر، کاربردی تر و زیبنده تر بسازید.ما در اینجا نکاتی را برای چگونگی انتخاب لوازم مناسب را ذکر می کنیم.شما نیز اگر قصد باز سازی و تغییر حمام خود را دارید اما نمی خواهید هزینه زیادی صرف کنید به این نکات نگاهی بیاندازید.

  فضای موجود: پیش از هر چیز فضای موجود حمامتان را در نظر بگیرید.نگاهی به حمام خود بیاندازید و کل فضا را تحلیل کنید.وسایل و لوازمی را انتخاب کنید که کمترین فضا را می گیرند.لوازم بهداشتی بزرگ جای زیادی را اشغال می کنند و فضای کاربردی حمام را به فضایی غیر کاربردی تبدیل می کنند.

  سبک طراحی حمام: پس از انتخاب لوازم مورد نیازتان باید بدانید که می خواهید حمامتان چه سبکی داشته باشد. اگر سبک خانه شما مدرن باشد فضای کاربردی بساری خواهید داشت و همچنین فضاهای بسیاری برای نگهداری لوازم و وسایل داخل حمام.در طی سال های گذشته انواع و اقسام طرح های لوازم بهداشتی ساخته شده است که با توجه به سبکی که می خواهید می توانید نوع دلخواهتان را انتخاب کنید.
  بودجه شما چقدر است؟ :بسیار مهم است که بدانید بودجه شما چقدر است؟ در هنگام خرید لوازم در مرحله اول به ضرورت ها توجه کنید. سپس وسایل اضافی را که تمایل دارید داشته باشید تهیه کنید.
  ابتدا بدانید: ابتدا به حمام خود نگاهی بیاندازید و  مطلع شوید که چه چیزهایی را باید داشته باشید.از خرید لوازم غیر ضروری و غیر کاربردی بپرهیزید و پیش از خرید اطمینان حاصل کنید که به طور دقیق می دانید که به چه چیزهایی نیاز دارید.
  نام های تجاری: محدود به نام های تجاری نباشید و به این فکر نکنید که چون لوازم شما مارک دار است حمام شما زیباتر و کاربردی تر خواهد شد.بیشتر افراد گمان می کنند که مارک دار بودن لوازم تضمین کننده کاربردی و شیک بودن آن خواهد بود اما این یک فکر غلط است.پس در مرحله اول به نیازتان فکر کنید و در قید و بند مارک نباشید.
  خریدار هوشمند باشید: به دنیال لوازم با قیمت به صرفه بروید.در برخی موارد لوازم ارزان ممکن است کیفیت مناسبی نداشته باشند اما در برخی موارد نیز برعکس باشد.علاوه بر قیمت باید به جنس لوازم نیز توجه کنید.
  نورپردازی: نورپردازی یکی از مهم ترین مباحث در حمام است.از چراغ ها و لوستر هایی استفاده کنید که حمام را روشن تر کند.با این حال میزان روشنایی حمام نیز به سلیقه شما بستگی دارد می توانید از هر نوع وسیله ای برای نورپردازی استفاده کنید اما ایمنی را نیز در نظر بگیرید.
  الویت بندی لوازم جانبی: همه لوازم جانبی مهم نیستند می توانید برخی از آن ها را نادیده بگیرید و خرید هایتان را اولویت بندی کنید.

  پس از انجام نکات بالا می توانید نوبت به وسایلی چون، صابون، حوله، مسواک، پرده و غیره می رسد.به یاد داشته باشید که اگر بیش از حد از وسایل غیر ضروری استفاده کنید هم فضا را شلوغ تر می کنید و هم هزینه زیادی را از دست می دهید.

   

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :