چند راه ساده برای گرم نگهداشتن خانه شما در فصل سرما

  چند راه ساده برای گرم نگهداشتن خانه شما در فصل سرما

   

  همیشه راه هایی وجود دارند که می توان با استفاده از آنها در مصرف سوخت و انرژی صرفه جویی کرد.برای گرم شدن خانه لازم نیست در تمام طول روز و شب سیستم های گرمایشی با بیشترین درجه ممکن روشن باشند.برای گرم نگهداشتن یک خانه ابتدا می بایست راه های خروج گرما و نفوذ سرما را بست.برای این کار می بایست خانه خود را بررسی کنید تا کلیه این منفذ ها را پیدا کنید.

  منفذ هایی چون زیر درها، پنجره های معمولی اتاق های بدون استفاده و...ما در اینجا به شما راه هایی پیشنهاد می کنیم که می توانید با استفاده از آنها خانه خود را گرم نگهدارید و در مصرف سوخت و انرژی نیز صرفه جویی کنید.

  استفاده از پنجره های دوجداره

  پنجره های دوجداره از کارآمد ترین راه هایی هستند که با استفاده از آنها می توانید پنجره ها را عایق کرده و یکی از راه های خروج گرما را ببندید.پنجره های دوجداره کمی پرهزینه هستند اما در طول زمان متوجه خواهید شد که راهی بسیار به صرفه برای تان خواهند بود.علاوه بر این می توانید از برچسب ها و فیلم های عایق کننده پنجره نیز استفاده کنید که کارایی پنجره های دوجداره را دارند اما کمی ضعیف تر.با این حال به لحاظ اقتصادی به صرفه هستند و هزینه آنها نیز کمتر است.

   

  پنجره های دوجداره، حفظ گرما، برچسب عایق

   

  استفاده از پرده های ضخیم

  یکی دیگر از راه های مقابله با هدر رفتن گرما استفاده از پرده های ضخیم است.پرده های ضخیم اجازه نمی دهند تا گرما از خانه خارج شود.می توانید از پرده هایی با آستر های پشمی یا پشم شیشه استفاده کنید.اگر نمی خواهید پرده هایتان را تماما عوض کنید می توانید خودتان دست به کار شده و یک آستر ضخیم برای پرده هایتان ایجاد کنید.

   

   

  نور خورشید

  ما توصیه می کنیم که از پرده های ضخیم استفاده کنید تا هوای گرما به بیرون از خانه راه پیدا نکند اما در طول روز بهتر است پرده ها را کنار بکشید تا نور خورشید خانه تان را گرم کند.نور خورشید به خودی خود یک سیستم گرمایشی طبیعی و رایگان است.

  اطراف شوفاژ ها را خالی بگذارید.

  قرار دادن وسایل در نزدیکی شوفاژ ها باعث می شود گرما جذب وسایل شده و در محیط خانه پخش نشود.پس همیشه فضای اطراف شوفاژ ها را خالی بگذارید.

  بالای شوفاژ را بپوشانید.

  اگر شوفاژ خانه شما زیر پنجره قرار دارد می توانید با قرار دادن یک قفسه کمی بالاتر از شوفاژ از به هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید چرا که گرمای شوفاژ به راحتی از پنجره ها به بیرون می رود.علاوه بر این می توانید از ورق های آلومینیومی استفاده کنید تا هوای گرم شوفاژ به بالای خانه نرود و هوای گرم در پایین خانه جریان داشته باشد.مخصوصا اگر سقف خانه هایتان بلند است.

   

   

  اتاق های بی استفاده را بسته نگهدارید

  اگر در خانه شما اتاق هایی وجود دارند که از آنها کمتر استفاده می کنید در اتاق ها را ببندید تا سرمای آنها وارد خانه نشود و همچنین گرمای خانه از طریق این اتاق ها خارج نشود.

  از فوم های درزگیر برای زیر رها استفاده کنید.

  درهای ورودی را با استفاده از فوم های درزگیر زیر در بپوشانید.یکی از راه های اساسی جلوگیری از خروج گرما زیر درب های ورودی است.که هم سرما را به داخل خانه می کشاند و هم اجازه می دهد تا گرما از خانه خارج شود.

   

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :