روش های بسته بندی بتن

  روش های بسته بندی بتن

   

  بتن یک ماده متنوع، با دوام، پایدار و مقرون به صرفه است.برای دستیافتن به یک بتن با کیفیت بالا باید مواد بتنی با نسبتی درست با هم مخلوط شوند.مواد تشکیل دهنده بتن را می توان با انجام فرایند بتنی اندازه گرفت.بسته بندی فرایندی است که در آن  مقدار یا نسبت مواد از جمله سیمان، سنگ، آب و غیره بر اساس وزن یا اندازه برای آماده سازی ترکیب بتن انجام می شود.

  بسته بندی مناسب قابلیت کارکرد بتن را بهبود می بخشد و همچنین سرعت ساخت و ساز را افزایش می دهد و باعث کم کردن مصرف مواد بتنی می شود.از این رو فرایند آماده سازی بتن یک عمل ضروری و بسیار مهم در حین ساخت و ساز است.

  برای ساخت بتن با دوام، پایدار و اقتصادی، باید برای مخلوط مواد نسبت تعیین کرد. این فرایند نقش بسیار مهمی در انسجام و دوام بتن دارد.هنگامی که کار نسبت مخلوط مواد بتنی تمام می شود کار مخلوط کردن انجام می شود.مخلوط بتن توسط دستگاه میکسر انجم می شود که به این نوع بتن بتن مکانیکی یا بتن میکسر گفته می شود.

  مقادیر تصادفی برای آماده سازی بتن:

  مقادیر تصادفی به گونه ای هستند که نمی توان نسبت مواد بتن را اندازه گرفت.این کار ممکن است باعث شود بتن دوام و پایداری نداشته باشد و فرسوده شود.

  بسته بندی حجم مواد اولیه بتن:

  بسته بندی حجمی بتن با استفاده از جعبه های اندازه گیری که جعبه سنسور نامیده می شود شناخته می شود.به طور معمولی حجم هر یک از این جعبه ها برابر با یک کیسه سیمان است.ترکیبات بتن مانند ماسه سنگ و سنگ آهک با استفاده از این جعبه ها اندازه گیری می شوند.باید مراقب بود تا این جعبه ها بیش از حد پر نشوند.اندازه گیری آب نیز با قوطی های آب انجام می گیرد و این اندازه گیری ثابت است.

  مقیاس بارگیری مواد اولیه بتن

  در اندازه گیری وزنی بتن، اندازه گیری با وزن بتن سنجیده می شود.این اندازه گیری دقت را تسهیل می کند.این اندازه گیری نیمه اتوماتیک ، به صورت خودکار عمل می کند.آب نیز یکی از ارکان اصلی بتن است که باید در نسبتی درست مخلوط شود.اگر آب بتن زیاد باشد بتن کیفیت مناسب را نخواهد داشت.

  معایب ضعیف بودن مواد اولیه بتن:

  مقادیر بتن به طور مستقیم بر کیفیت بتن تاثیر می گذارد.مواد بتنی ضعیف ممکن است باعث ایجاد حفره های لانه زنبوری شوند.

  همچنین ممکن است بتن را متخلخل کنند و باعث نشت در خانه شوند.بتن متخلخل باعث کاهش عمر ساختمان و افزایش هزینه تعمیرات شود.

   

  بسته بندی بتن، اختلاط بتن، روش های بسته بندی

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :