ضرورت درپیش گرفتن سیاست های پایدار برای تولید مسکن در کشور

  ضرورت درپیش گرفتن سیاست های پایدار برای تولید مسکن در کشور

   

  وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: اگر ما مسئول ایجاد تعادل در بازار مسکن هستیم پس باید برای تولید مسکن، سیاست های پا برجا داشته باشیم؛ زیرا در صنعت ساختمان تقاضای زیادی در جامعه وجود دارد .

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد اسلامی در نشستی که امروز با فعالان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران برگزارشد، گفت: ما به اندازه کافی در کشور قانون داریم، باید رویکردها تغییر کند تا اقدامات صورت گیرد.
  وی با بیان اینکه باید باز مهندسی برای کوچک سازی انجام دهیم، ادامه داد: اگر ما مسئول ایجاد تعادل در بازار مسکن هستیم پس باید برای تولید مسکن، سیاست های پا برجا داشته باشیم؛ زیرا در صنعت ساختمان تقاضای زیادی در جامعه وجود دارد .
  اسلامی تصریح کرد: در برنامه ششم برای بافتهای فرسوده طرحهای زیادی مطرح شده است که باید از ظرفیت تشکل ها و انبوه سازان استفاده شود.
  وی بیان کرد: قشر متوسط و‌ کم درامد مهمترین متقاضیان در بخش مسکن هستند و باید در بخش مسکن باز مهندسی داشته باشیم.
  وی ادامه داد: در حوزه حمل و نقل باید اجازه دهیم تا با ورود تشکل ها به این حوزه موانع و مشکلات را خودشان حل کنند.
  اسلامی افزود: در بحث ترانزیت نواقصی وجود دارد که باید برای روان سازی ان تلاش کنیم.
  وی تصریح کرد: باید متنوع سازی منابع برای پیشبرد برنامه ها ایجاد کنیم و در بحث واگذاری باید منابع را برای اجرای طرح ها در سایر بخشها ایجاد کنیم و باید حجم بزرگ منابع را از شرکت های بزرگ سهامی عام به‌دست آوریم.
  وی افزود: باید امروز چرخش منطقی با تعریف شرکت های سهامی عام داشته باشیم تا منابع مردم را جذب کنیم.
  وی تصریح کرد: باید کارگروه مشترکی برای بحث متنوع سازی منابع ایجاد کنیم.
  اسلامی گفت: بندرها زمانی مزیت هستند که کار داشته باشند اگر در شمال شرق هاب ایجاد می کردیم سهم قدرتمندی را در منطقه داشتیم.
  وی بیان کرد: بخش خصوصی و دولت باید روابط مکانیکی خود را کنار بگذارند و باید الگوی اجرای کنونی طرح ها را کنار بگذاریم و برای پیمانکاران سرمایه ایجاد کنیم.
  اسلامی گفت: جوان گرایی و ایجاد فرصت خلاقانه از جمله اولویت های است که باید به ان پرداخت ،اکنون زمان اقدام و عمل است و‌مطمئن هستم بخش خصوصی در این فضا قوی و متعهد تر از هر دوره کمک خواهد کرد.

  دسته بندی : اخبار


         Housebrand Ads       Housebrand Ads

  نقل و قول / پاسخ به :