دکوراسیون مینی مال

  دکوراسیون مینی مال


   

  طراحی داخلی مینیمال یکی از سبک های قرن بیستم است و تمرکز بیشتر بر سادگی است.شکل ها بیشتر هندسی و بدون جزئیات و دارای سطوحی تمییز هستند.مبلمان مورد استفاده نیز ساده است.

   

  ویژگی های سبک مینیمالیست:

  دیوارها: دیوار ها در این سبک دارای طرح ساده ای هستند.شما همچنین می توانید دیوارها را به دو قسمت تقسیم کنید و به آن دو رنگ مجزا بزنید.

   

   

  پنجره و نورپردازی: سبک مینیمالیست نور طبیعی را دوست دارد بنابراین پنجره در این سبک مهم است.علاوه بر این برای نورپردازی در شب نیز می توانید از چراغ ها و آباژورهای ساده استفاده کنید که پر کاربرد خواهند بود.

   

   

  مبلمان: از مبلمان با شکل و طرح ساده استفاده کنید.جزئیات را دور بریزید و به سراغ رنگ های مدرن و مات بروید.به یاد داشته باشید که مبلمان شما چه کاربردی دارند پس راحتی مبل را فدای زیبایی آن نکنید.

   

   

  کف پوش: کف می تواند از چوب، بتن، سنگ، کاشی، سرامیک و غیره باشد.اما به یاد داشته باشید که شما به یک فرش نیز نیاز دارید تا برای خانه نقطه کانونی ایجاد کنید.

   

  ایده هایی برای سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

  یک طرح با فضای باز برای سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید.

  مینیمالیست ها فضای باز را دوست دارند.همیشه فضای باز زیادی لازم نیست تا فضای ایده آل خود را ایجاد کنید.تنها با کم کردن چند دیوار غیر کاربردی می توانید فضای اطرافتان را افزایش دهید.برای تقسیم بندی فضا می توانید از پارتیشن و یا کمدهای کوچک استفاده کنید.

  فضایی پنهان و دور از شلوغی ایجاد کنید.

  وسایل خود را در کمدها و گنجه ها پنهان کنید.اجازه ندهید وسایل ضروری و غیر ضروری فضا را شلوغ و آزار دهنده کنند.

   

   

   

  از رنگ های ساده استفاده کنید.

  اگر به سبک مینیمال علاقه دارید باید از رنگ های پر رنگ و پر زرق و برق پرهیز کنید.بیشتر رنگ های این سبک سیاه، سفید و خانواده رنگ های خنثی هستند.شما باید تنها از یک تم رنگی استفاده کنید تا ر خانه هماهنگی ایجاد شود.اگر تنها یک رنگ غالب دارید می توانید از کنتراست های مختلف همان رنگ برای مبلمان و دیگر وسایل استفاده کنید.

  تعادل و هماهنگی

  تعادل و هماهنگی در دکوراسین داخلی بسیار حائز اهمیت است.در چیدمان وسایل تعادل را رعایت کنید.بالش ها لامپ ها و دیگر وسایل را در اطراف پخش کنید و با تعادل چیدمان کنید.اگر برخی وسایلتان بزرگ تر از وسایل دیگر هستند آنها را طوری بچینید که یک سمت اتاق سنگین تر از سمت دیگر آن نشود.

  سبک مینیمال از زیورآلات اجتناب می کند.سعی کنید وسایلی که از آن ها استفاده می کنید مینیمال باشند و بر روی رنگ، طرح و بافت آن ها تمرکز کنید.

  نور در سبک مینیمالیست

  نور می تواند ایرادها را برطرف کند و یا آنها را بیشتر نشان دهد.نور های کار گذاشته شده در اطراف اتاق می تواند همه فضا را روشن کند و چشم را نیز آزار ندهد.

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :