درخت شهر چیست؟

  درخت شهر چیست؟

   

  طبق گفته ها در سازمان جهانی بهداشت، بیش از 80 درصد از مردم جهان در مناطق شهری زندگی می کنند و در معرض آلودگی قرار دارند که از میزان طبیعی WHO بالاتر است. در حالی که این موضوع بیشتر مناطق جهان را در بر گرفته شهر های با درآمد کم بیشتر درگیر این موضوع هستند.

  طبق گزارش پایگاه داده کیفیت هوا در 2018، 97% شهر های با درآمد کم با بیش از 100000نفر از دستورالعمل های کیفیت هوا برخوردار نیستند.در دوسال گذشته پایگاه داده تاکنون بیش از 4000 شهر را در 108 کشور تحت پوشش قرار داده و این آمار رو به افزایش است.شهر های بیشتری میزان آلودگی هوا را شناسایی کرده اند و اثرات مرتبط یا سلامتی را تشخیص داده اند.

   

   

  کاهش کیفیت هوا در شهر خطر ابتلا به سکته مغزی، بیماری های قلبی، سرطلان ریه، بیماری های مزمن  حاد تنفسی و ریوی، مانند آسم را برای افرادی که در شهر ها زندگی می کنند را افزایش می دهد.به همین جهت استفاده از درخت شهر در شهر ها افزایش یافته است.این درخت متحرک است و دیوار های گیاهی و فیلتر هوا دارد که آلودگی هوا و صوتی را کاهش می دهد.در شهر ها هوای پاک  خنک فراهم می کند و به لحاظ اقتصادی سودآور است.

   

   

   

  درباره شهر درخت

  راه حل های شهر سبز، یک شرکت آلمانی است که برای کاهش آلودگی هوا فعالیت می کند.مدیر عامل این شرکت و کارمندانش یک راه حل جالب پیشنهاد داده اند.قطعه ای مبلمان شهری ایجاد کرده اند که سازگار با محیط زیست است و اینترنت رائه می دهد.که به آن درخت شهر می گویند.درخت شهر یک واحد قابل بازیافت است و دارای فیلترهای هواست که در شهر ها نصب می شود.میزان آلودگی را اندازه می گیرد و گیاهان آن مانند یک جنگل کوچک هوا را تصفیه می کنند.

   

   

   

  فناوری مورد استفاده در درخت شهر

  درخت شهر میتواند کاری برابر با کار275 درخت را انجام دهد.در این درخت های شهری از انواع گیاهان تصفیه کننده هوا استفاده می شود که به بهترین نحو هوا را تصفیه می کنند.گیاهانی که برگ های بیشتری داشته باشند آلاینده های بیشتری را نیز جذب می کنند.این ساختار برای شهر ها ساخته شده 4 متر ارتفاع، 3متر عرض و پایه آن 60 سانتی متر است.این درختان همچنین دارای پانل های خورشیدی و سیستم های نگهداری آب باران هستند و فقط یک ساعت نگهداری برای یک سال آن کافی است.

  نصب و راه اندازی این درخت ها با نظارت و کنترل صورت می گیرد.آبیاری گیاهان از طریق مخزن های نگهداری آب باران صورت می گیرد که این مخزن ها را نیز می توان تخلیه و یا مجدا پر کرد. هر کدام از این درخت های شهری سالانه 240 تن دی اکسید کربن جذب می کنند.

   

   

   

  ویژگی های دیگر این درخت ها

  علاوه بر این ، درخت های شهر دارای وای فای، شارژر الکترونیکی دوچرخه، اطلاعات حمل و نقل و توریستی هستند.

  جوایز

  این شرکت در سال 2016 جایزه چیواس را از آن خود کرد.و یکی از کارآفرینان آلمان نیز محسوب می شود.

   

   

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :