انواع روش های روغن کاری چوب

  انواع روش های روغن کاری چوب

   

  روغن کاری کمک می کند تا سطوح چوب برای مدت طولانی حفظ شود و طبیعی به نظر برسد.روغن کاری باعث می شود تا چوب های بی رنگ و روح جلا بگیرند و زیباتر به نظر برسند. برحسب چوب و طرح و رنگی که دارد می توانید روغن آن را انتخاب کنید.پس از خشک شدن لاک یا روغن، چوب سخت می شود و یک لایه شفاف بر روی آن قرار می گیرد.

  روغن

  روغن از ملکول های کوچکی ساخته شده که باعث می شود سخت تر و شفاف تر شود.دو نوع مختلف روغن برای چوب استفاده می شود، روغن های خشک شونده و مایع. روغن خشک شونده از یک مایع تبدیل می شود به یک فیلم خشک زمانی که در معرض هوا قرار بگیرد.روغن های غیر خشک شونده ای نیز وجود دارند که گیاهی هستند و بیشتر برای ترمیم چوب به کار می روند مانند روغن زیتون.شایع ترین و گران ترین روغن ، روغن زیتون است.

   

   

  موم

  موم ها در شکل های مایع، خمیر و جامد در دسترس هستند که از مواد معدنی، گیاهی و حیوانی ساخته می شوند.بعضی از موم ها نرم هستند و برخی سخت.موم های نرم برای جلوگیری از آسیب و خراشیده شدن چندان مناسب نیستند.موم ها بر چوب نفوذ نمی کنند و تنها روی آن را می پوشانند.

   

   

  رنگ چوب

  رنگ چوب یک ماده رنگی است که در حلال های خاص معدنی، آب و الکل حل می شوند.این رنگ بر روی چوب، شبیه به سطح پارچه خشک می شود.با این رنگ چوب شفاف تر به نظر می رسد و تغییرات رنگی را در چوب ایجاد می کند.رنگ چوب را با قلم مو، اسپری و یا دستمال بر روی چوب اعمال می کنند.

   

   

   

  دسته بندی : مقالات
  نقل و قول / پاسخ به :