نامه انتقادی کمیسیون عمران به رئیس‌جمهور درباره بازار مسکن

  نامه انتقادی کمیسیون عمران به رئیس‌جمهور درباره بازار مسکن

   

  اقتصادنیوز: کمیسیون عمران مجلس طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور نسبت به عدم تنظیم بازار مسکن و همچنین بالا رفتن صعودی قیمت اجاره‌ خانه‌ها انتقاد کرد.

   

   

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، به دنبال نشست اخیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، کمیسیون عمران نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشت.

  اعضای کمیسیون عمران مجلس در این نامه نسبت به عدم تنظیم بازار مسکن، گرانی‌ها، بالا رفتن قیمت خودرو و به ویژه افزایش چند برابری و صعودی اجاره‌خانه‌ها اعتراض کردند و بر این اساس خواستار رسیدگی عاجل نسبت به این موضوع شدند.

  محمدرضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس ضمن تأیید این خبر اظهار داشت: به دنبال نشست اخیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و همچنین عدم پاسخگویی وزیر مسکن درباره تنظیم بازار ارز و قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های آخوندی کمیسیون عمران نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشت.

  وی ادامه داد: طی نشست اخیری که با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی داشتیم در این جلسه وزیر به این نکته اشاره کرد که ما به عنوان متولی مسکن برای کنترل قیمت مسکن نمی‌توانیم به صورت بخشی وارد شویم. مسکن هم تابعی از شرایط اقتصادی کشور است.

  وی افزود: آقای آخوندی در این جلسه به این نکته اشاره کرد از آنجایی که مسکن تابعی از شرایط اقتصادی کشور است و چون اقتصاد کشور با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو است طبیعی است که قیمت مسکن هم افزایش پیدا کند که به نظر من این نمی‌تواند استدلال قوی باشد.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: اینکه ما بگوییم چون همه حوزه‌ةا قیمت‌ها بالا می‌رود مسکن را به امان خدا بسپاریم و قیمت‌ها هر چقدر می‌خواهد بالا برود حرف  بسیار نادرستی است ما در برنامه ششم توسعه برای  دولت تکلیف مشخص کرده‌ایم.

  رضایی کوچی عنوان کرد: به همین دلیل و به سبب عدم پاسخگویی صحیح و قانع‌کننده از سوی آخوندی در کمیسیون عمران مجلس نامه‌ای به رئیس‌جمهور تنظیم شده است که بر این اساس تأکید کرده‌ایم که تولید هر چه سریع‌تر نسبت به تنظیم بازار  در بخش ارزی، خودرو و به ویژه مسکن اقدام عاجل کند چرا که در صورت ادامه این روند موجبات نارضایتی مردم را به دنبال خواهد داشت.

  دسته بندی : اخبار


         Housebrand Ads       Housebrand Ads

  نقل و قول / پاسخ به :