House Brand • طراحی مینیمال چه تاثیری بر دکوراسیون می گذارد؟

طراحی مینیمال چه تاثیری بر دکوراسیون می گذارد؟

29مهر 433 0
طراحی مینیمال چه تاثیری بر دکوراسیون می گذارد؟
طراحی داخلی مینیمال یکی از سبک های قرن بیستم است و تمرکز آن بیشتر بر سادگی است. شکل ها بیشتر هندسی و بدون جزئیات، همچنین دارای سطوحی تمییز هستند. مبلمان مورد استفاده در این نوع طراحی نیز ساده است.

ویژگی های سبک داخلی مینیمالیست:

دیوارها: دیوار ها در این سبک دارای طرح ساده ای هستند.شما همچنین می توانید دیوارها را به دو قسمت تقسیم کنید و به آن دو رنگ مجزا بزنید.

پنجره و نورپردازی: سبک مینیمالیست نور طبیعی را دوست دارد بنابراین پنجره در این سبک بسیار مهم است.علاوه بر این برای نورپردازی در شب نیز می توانید از چراغ و یا آباژورهای ساده استفاده کنید که پر کاربرد خواهند بود.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید پنجره های خلیجی

مبلمان: از مبلمان با شکل و طرح ساده استفاده کنید.جزئیات را دور بریزید و به سراغ رنگ های مدرن و مات بروید. به یاد داشته باشید که مبلمان شما چه کاربردی دارند پس راحتی مبل را فدای زیبایی آن نکنید.

 

سبک مینیمالیست، مینیمالیست، دکوراسیون مینیمال

 

کف پوش: کف می تواند از چوب، بتن، سنگ، کاشی، سرامیک و غیره باشد.اما به یاد داشته باشید که شما به یک فرش نیز نیاز دارید تا برای خانه نقطه کانونی ایجاد کنید. فرش های تک رنگ و یا دو رنگ بهترین انتخاب برای این سبک است.

ایده هایی برای سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

یک طرح با فضای باز برای سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید.

مینیمالیست ها فضای باز را دوست دارند.همیشه فضای باز زیادی لازم نیست تا فضای ایده آل خود را ایجاد کنید.تنها با کم کردن چند دیوار غیر کاربردی می توانید فضای اطرافتان را افزایش دهید.برای تقسیم بندی فضا نیز می توانید از پارتیشن و یا کمدهای کوچک استفاده کنید.

فضایی پنهان و دور از شلوغی ایجاد کنید.

وسایل خود را در کمدها و گنجه ها پنهان کنید.اجازه ندهید وسایل ضروری و غیر ضروری فضا را شلوغ و آزار دهنده کنند.

از رنگ های ساده استفاده کنید.

اگر به سبک مینیمال علاقه دارید باید از رنگ های پر رنگ و پر زرق و برق پرهیز کنید.بیشتر رنگ های این سبک سیاه، سفید و خانواده رنگ های خنثی هستند.شما باید تنها از یک تم رنگی استفاده کنید تا ر خانه هماهنگی ایجاد شود.اگر تنها یک رنگ غالب دارید می توانید از کنتراست های مختلف همان رنگ برای مبلمان و دیگر وسایل استفاده کنید.

 

سبک مینیمالیست، دکوراسیون مینیمال، مینیمالیست

 

تعادل و هماهنگی

تعادل و هماهنگی در دکوراسین داخلی بسیار حائز اهمیت است.در چیدمان وسایل تعادل را رعایت کنید.بالش ها لامپ ها و دیگر وسایل را در اطراف پخش کنید و با تعادل چیدمان کنید.اگر برخی وسایلتان بزرگ تر از وسایل دیگر هستند آنها را طوری بچینید که یک سمت اتاق سنگین تر از سمت دیگر آن نشود.

سبک مینیمال از زیورآلات اجتناب می کند.سعی کنید وسایلی که از آن ها استفاده می کنید مینیمال باشند و بر روی رنگ، طرح و بافت آن ها تمرکز کنید.

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید طراحی دکوراسیون فضای بیرونی، آلاچیق، تراس، ...

 

سبک مینیمال، مینیمالیست، دکوراسیون مینیمال

 • ارسال شده توسط : maryam
 • مقاله های مشابه

  نظرات شما

  فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری
  هیچ دیدگاهی برای این پست ارسال نشده است شما اولین نفر باشید
  HouseBrand یک سامانـه اینترنتی است که به منظور توسعه برند سازی ساختمان سازی در صنعت ساختمان و توسعه بازار این صنعت راه اندازی شـده است، ایـن سامانه به تمامی کاربران خود یک پنل اختصاصی رایگان با قابلیت و دسترسی های فراوانی در اختیار آن ها قرار می دهد . این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند بصورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند.
  logo-samandehi