House Brand • سقف وافل چیست؟

سقف وافل چیست؟

26شهریور 380 0
سقف وافل چیست؟
این مقاله چکیده ای ندارد

سقف های مشبک وافل نوع دیگری از سقف های سبک هستند که بارهای بیشتری را تحمل می کنند و مانند دال های دوطرفه است. هزینه آن نیز نسبت به روش های دیگر سقف دال های مجوف مانند کوبیاکس، بابل دک، یوبوت و غیره هزینه کمتری دارد.همچنین نیاز به میلگردهای تقویتی و اتصال به تیرها نمی باشد به همین علت زمان اجرای آن نیز کمتر است. سقف های وافل به وسیله قالب ایجاد می شوند و وزن کمتری نسبت به دیگر سقف ها دارند.

 

سقف وافل_ سقف های مشبک

 

سقف وافل برای پوشاندن سقف های وسیع به کار می رود چرا که دو سویه است و در هر چهار سمت خود دارای تکیه گاه می باشد. در سقف وافل برای کاهش بار مرده حفره های در سقف به سیله قالب ایجاد می شود. در انتهای ستون ها و در برخی موارد در ابتدا و انتهای تیرها نیز توپر می گردد.

 

پیشنهاد میکنیم این مطلب را نیز بخوانید برج آگورا - تایپه . تایوان

سقف وافل، سقف مشبک

 

در سقف وافل باربری در دو سوی آن انجام می پذیرد.برای اجرای سقف در قسمت حفره های مربع و مستطیل شکل، قالب هایی قرار می دهند و 28 روز پس از بتن ریزی، که بتن به مقاومت کافی و نهایی خو رسید قالب ها را حذف می کنند. بتن ریزی در سقف وافل یکپارچه است و در آن از روان کننده ها استفاده نمی شود.هزینه تمام شده اجرا با سقف وافل در مجموع 15 الی 20 درصد کمتر از کوبیاکس و ... است.قالب های وافل بر حسب نیاز تعیین می شوند و ابعاد های گوناگونی نیز دارند.در روند اجرای سقف ابتدا قالب ها در کنار هم چیده می شوند و ما بین آنها آرماتور بندی می شود و بتن ریزی انجام می گیرد.

سقف وافل در زمینه های عایق و آکوستیک، انرژی،حریق وسازه آزمایش، بررسی و همچنین تایید شده است.

 

سقف وافل، سقف مشبک

 • ارسال شده توسط : maryam
 • مقاله های مشابه

  نظرات شما

  فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری
  هیچ دیدگاهی برای این پست ارسال نشده است شما اولین نفر باشید
  HouseBrand یک سامانـه اینترنتی است که به منظور توسعه برند سازی ساختمان سازی در صنعت ساختمان و توسعه بازار این صنعت راه اندازی شـده است، ایـن سامانه به تمامی کاربران خود یک پنل اختصاصی رایگان با قابلیت و دسترسی های فراوانی در اختیار آن ها قرار می دهد . این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند بصورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند.
  logo-samandehi