House Brand • چگونه لکه های زنگ زدگی را از روی کاشی پاک کنیم؟

چگونه لکه های زنگ زدگی را از روی کاشی پاک کنیم؟

16مرداد 352 0
چگونه لکه های زنگ زدگی را از روی کاشی پاک کنیم؟
این مقاله چکیده ای ندارد

نحوه پاک کردن زنگ زدگی از کاشی

کاشی و سرامیک یکی از مناسب ترین کف پوش ها برای کف اتاق هاست.که طرح ها و رنگ های متنوعی نیز دارد. نسبت به آب مقاوم هستند و به راحتی می توان لکه ها را از روی آنها پاک کرد.اما زنگ زدگی مشکلی است که در بیشتر مواقع در آشپزخانه و حمام پیش می آید.این لکه ها بر اثر فلز و تماس با آب با سطح زمین ایجاد می شود.در اینجا ما راه هایی را ارائه می دهیم برای حذف این لکه ها و مهم است که از روش درستی برای حذف این نوع لکه ها استفاده کنید چرا که ممکن است منجر به آسیب رساندن به سرامیک و کاشی شود.

راه حل های حذف لکه از کاشی

لکه های زنگ زدگی را با ترکیبی از آب لیموی ترش و بوراکس پاک می کنند. بوراکس پودری سفید رنگ می باشد که متشکل از کریستال های نرم بی رنگ است که به راحتی در آّب حل می شود. این ترکیب دارای کاربردهای گوناگون وسیعی بوده و ماده متشکله بسیاری شوینده ها ، مواد آرایشی و لعاب ها می باشد. بوراکس همچنین در بیوشیمی برای ساختن محلول های بافری، به عنوان ماده تاخیر انداز آتش ، ترکیب ضد قارچ برای فایبرگلاس ها ، به عنوان فلاکس در متالوژی ، حفاظت های جاذب نوترون برای منابع رادیواکتیو ، ماده شالوده در پخت و پز و به عنوان ماده اولیه برای ترکیبات بورون دیگر به کار می رود. 

برای حذف لکه های رنگ ابتدا منطقه لک شده را با آب و پارچه نرم تمیز کنید و سپس آن را کاملا خشک کنید. سرکه و نمک تریک کرده و خمیر آن را بر روی لکه ها قرار دهید و اجازه دهید تا 3 الی 4 ساعت بماند.( بیش از حد از سرکه برای سنگ های طبیعی مانند مرمر، گرانیک و غیره استفاده نکنید.)

کمی خمیر ندندان بر روی لکه ها بمالید و با استفاده از یک برس با حرکات دورانی روی آن را ماساژ دهید وپس از انجام این کار کاشی را با آب و صابون شستشو دهید.

نفت سفید نیز یکی دیگر های راه های پاک کردن لکه ها از سطوح است.نفت سفید برای پاک کردن لکه ها بسیار پرکاربرد است.

راه هایی که ما به شما ارایه دادیم تنها چند روش آزمایش شده برای پاک کردن لکه هاست. شما از چه روشی برای پاک کردن لکه ها استفاده می کنید؟

 • ارسال شده توسط : maryam
 • مقاله های مشابه

  نظرات شما

  فقط کاربران عضو می توانند نظر ارسال کنند ایجاد حساب کاربری یا ورود به حساب کاربری
  هیچ دیدگاهی برای این پست ارسال نشده است شما اولین نفر باشید
  HouseBrand یک سامانـه اینترنتی است که به منظور توسعه برند سازی ساختمان سازی در صنعت ساختمان و توسعه بازار این صنعت راه اندازی شـده است، ایـن سامانه به تمامی کاربران خود یک پنل اختصاصی رایگان با قابلیت و دسترسی های فراوانی در اختیار آن ها قرار می دهد . این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند بصورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند.
  logo-samandehi