مرجع برند های ساختمانی - House Brand • مقاله ها

مقاله های ارسال شده

 • طراحی مینیمال چه تاثیری بر دکوراسیون می گذارد؟

  29مهر

  ویژگی های سبک داخلی مینیمالیست:

  دیوارها: دیوار ها در این سبک دارای طرح ساده ای هستند.شما همچنین می توانید دیوارها را به دو قسمت تقسیم کنید و به آن دو رنگ مجزا بزنید.

  پنجره و نورپردازی: سبک مینیمالیست نور طبیعی را دوست دارد بنابراین پنجره در این سبک بسیار مهم است.علاوه بر این برای نورپردازی در شب نیز می توانید از چراغ و یا آباژورهای ساده استفاده کنید که پر کاربرد خواهند بود.

  مبلمان: از مبلمان با شکل و طرح ساده استفاده کنید.جزئیات را دور بریزید و به سراغ رنگ های مدرن و مات بروید. به یاد داشته باشید که مبلمان شما چه کاربردی دارند پس راحتی مبل را فدای زیبایی آن نکنید.

   

  سبک مینیمالیست، مینیمالیست، دکوراسیون مینیمال

   

  کف پوش: کف می تواند از چوب، بتن، سنگ، کاشی، سرامیک و غیره باشد.اما به یاد داشته باشید که شما به یک فرش نیز نیاز دارید تا برای خانه نقطه کانونی ایجاد کنید. فرش های تک رنگ و یا دو رنگ بهترین انتخاب برای این سبک است.

  ایده هایی برای سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

  یک طرح با فضای باز برای سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید.

  مینیمالیست ها فضای باز را دوست دارند.همیشه فضای باز زیادی لازم نیست تا فضای ایده آل خود را ایجاد کنید.تنها با کم کردن چند دیوار غیر کاربردی می توانید فضای اطرافتان را افزایش دهید.برای تقسیم بندی فضا نیز می توانید از پارتیشن و یا کمدهای کوچک استفاده کنید.

  فضایی پنهان و دور از شلوغی ایجاد کنید.

  وسایل خود را در کمدها و گنجه ها پنهان کنید.اجازه ندهید وسایل ضروری و غیر ضروری فضا را شلوغ و آزار دهنده کنند.

  از رنگ های ساده استفاده کنید.

  اگر به سبک مینیمال علاقه دارید باید از رنگ های پر رنگ و پر زرق و برق پرهیز کنید.بیشتر رنگ های این سبک سیاه، سفید و خانواده رنگ های خنثی هستند.شما باید تنها از یک تم رنگی استفاده کنید تا ر خانه هماهنگی ایجاد شود.اگر تنها یک رنگ غالب دارید می توانید از کنتراست های مختلف همان رنگ برای مبلمان و دیگر وسایل استفاده کنید.

   

  سبک مینیمالیست، دکوراسیون مینیمال، مینیمالیست

   

  تعادل و هماهنگی

  تعادل و هماهنگی در دکوراسین داخلی بسیار حائز اهمیت است.در چیدمان وسایل تعادل را رعایت کنید.بالش ها لامپ ها و دیگر وسایل را در اطراف پخش کنید و با تعادل چیدمان کنید.اگر برخی وسایلتان بزرگ تر از وسایل دیگر هستند آنها را طوری بچینید که یک سمت اتاق سنگین تر از سمت دیگر آن نشود.

  سبک مینیمال از زیورآلات اجتناب می کند.سعی کنید وسایلی که از آن ها استفاده می کنید مینیمال باشند و بر روی رنگ، طرح و بافت آن ها تمرکز کنید.

   

  سبک مینیمال، مینیمالیست، دکوراسیون مینیمال


  16 0
  ادامه مطلب
 • مهمترین نکات در اختلاط بتن و بتن ریزی چیست؟

  15مهر

  اختلاط بتن فرایندی است که در طی آن از ترکیب سیمان، آب، سنگدانه ها و مواد افزودنی بتن به دست می آید.نسبت های اختلاط بتن می توانند ر خاصیت و مقاومت بتن تاثیر گذار باشند.اختلاط درست بتن باعث بالارفتن مقاومت بتن و همچنین کاهش هزینه های بتن ریزی می شود.

  آماده سازی، وسایل و محل بتن ریزی

  مقصود از آماده سازی قبل از بتن ریزی رعایت موارد زیر است:

  1) کلیه وسایلی که برای مخلوط کردن و انتقال بتن به کار می روند باید تمیز باشند.
  2) کلیه مواد زاید و همینطور یخ باید از محلهای مورد بتن ریزی زدوده شوند.

  3) قالب ها باید به نحوی مناسب اندود شوند.
  4) مصالح بنایی پرکننده ای که در تماس با بتن خواهند بود باید به خوبی خیس شوند.
  5) قبل از ریختن بتن، باید آب اضافه از محل بتن ریزی خارج شود مگر آنکه استفاده از قیف و لوله مخصوص بتن ریزی در آب (ترمی) مورد نظر باشد یا دستگاه نظارت آن را مجاز بداند.

  6) قبل از ریختن بتن جدید روی بتن سخت شده قبلی باید لایه ضعیف سطح بتن و هر نوع ماده ناسالم دیگر زدوده می شود.

  اختلاط بتن

  1) بتن باید طوری مخلوط شود که کلیه مواد تشکیل دهنده آن به صورت همگن در مخلوط کن پخش شوند.قبل از پر کردن مجدد، باید مخلوط کن را به طور کامل تخلیه کرد.
  2) بتن آماه باید مطابق استانداردهای " مشخصات بتن آماده " و " مشخصات بتن تهیه شده از طریق پیمانه کردن حجمی و اختلاط پیوسته" مخلوط و تحویل شود.

   

  اختلاط بتن، بتن ریزی

   

  بتن مخلوط شده در کارگاه باید مطابق ضوابط زیر تهیه شود:

   

  1) اختلاط بتن باید به وسیله مخلوط کن پیمانه ای مورد تایید دستگاه نظارت باشد.
  2) مخلوط کن باید با سرعت توصیه شده از طرف کارخانه سازنده آن چرخانده شود.
  3) عمل اختلاط باید حداقل تا 1.5 دقیقه پس از ریختن کلیه مواد تشکیل دهنده به داخل مخلوط کن، ادامه یابد مگرآن که به وسیله
  4) ازمایشهای انجام شده بر اساس مشخصات بتن آماده ثابت شود زمانی کوتاه تر هم می تواند قابل قبول باشد.
  5) نقل و انتقال، پیمانه کردن و اختلاط مصالح بتن باید با ضوابط استاندارد  مشخصات بتن آماده مطابقت داشته باشد.

  سابقه کار روزانه باید به طور تفضیلی و مشتمل بر موارد زیر نگهداری شود:

  1) تعداد مخلوط های تهیه شده.
  2) نسبت های به کار رفته برای اختلاط مصالح.
  3) محل نهایی تقریبی بتن های ریخته شده در سازه.
  4) زمان و تاریخ اختلاط و بتن ریزی.

   

  انتقال بتن

  1) انتقال بتن از مخلوط کن تا محل نهایی بتن ریزی باید مطابق روش هایی باشد که از جدا شدن یا از بین رفتن مصالح جلوگیری شود.

  2) وسایل انتقال بتن باید امکان رساندن بتن به پای کار را طوری تامین کنند که مواد تشکیل دهنده جدا نشوند و حالت خمیری بتن بین بتن ریزیهای متوالی از دست نرود.

  3) در انتقال بتن به وسیله پمپ، حداکثر اندازه سنگدانه ها به کوچکترین قطر اخلی لوله انتقال بتن نباید از مقادیر زیر تجاوز کند:

  0.33 برای سنگدانه های تیز گوشه.

  0.40 برای سنگدانه های کاملا گرد گوشه.

   

  بتن ریزی

  1) بتن باید تا حد امکان نزدیک به محل نهایی خود ریخته شود تا از جدایی دانه ها در اثر جابه جایی مجدد جلوگیری شود.
  2) آهنگ بتن ریزی باید طوری باشد که بتن همواره در حالت خمیری باقی بماند و بتواند به راحتی به فضاهای بین میلگردها راه یابد.
  3) بتنی که به حالت نیمه سخت درآمده یا به مواد زیان آور خارجی آلوده شده نباید در بتن ریزی قطعات سازه ای به کار رود.
  4) بتنی که پس از افزودن آب به آن  یا بعد از گیرش اولیه دوباره مخلوط شود نباید مورد استفاده قرار بگیرد.
  5) بتن ریزی باید از آغاز تا پایان به صورت عملیاتی پیوسته در محدوده مرزها یا درزهای از پیش تعیین شده قطعات ادامه یابد.مشخصات درزهای از پیش تعیین شده باید با بند مطابقت داشته باشد.
  6) سطوح فوقانی بتن ریخته شده بین دو درز اجرایی افقی متوالی باید تراز باشد.
  7) درزهای اجرایی مورد نیاز باید با ضوابط مطابقت داشته باشد.
  8) بتن باید در طول عملیات بتن ریزی با استفاده از وسایل مناسب به طور کامل متراکم شود، طوری که کاملا میلگردها و اقلام مدفون را در بر گیرد و قسمتهای داخلی و به خصوص گوشه های قالبها را به خوبی پر کند.

   

  اختلاط بتن، بتن ریزی


  85 0
  ادامه مطلب
 • سقف وافل چیست؟

  26شهریور

  سقف های مشبک وافل نوع دیگری از سقف های سبک هستند که بارهای بیشتری را تحمل می کنند و مانند دال های دوطرفه است. هزینه آن نیز نسبت به روش های دیگر سقف دال های مجوف مانند کوبیاکس، بابل دک، یوبوت و غیره هزینه کمتری دارد.همچنین نیاز به میلگردهای تقویتی و اتصال به تیرها نمی باشد به همین علت زمان اجرای آن نیز کمتر است. سقف های وافل به وسیله قالب ایجاد می شوند و وزن کمتری نسبت به دیگر سقف ها دارند.

   

  سقف وافل_ سقف های مشبک

   

  سقف وافل برای پوشاندن سقف های وسیع به کار می رود چرا که دو سویه است و در هر چهار سمت خود دارای تکیه گاه می باشد. در سقف وافل برای کاهش بار مرده حفره های در سقف به سیله قالب ایجاد می شود. در انتهای ستون ها و در برخی موارد در ابتدا و انتهای تیرها نیز توپر می گردد.

   

  سقف وافل، سقف مشبک

   

  در سقف وافل باربری در دو سوی آن انجام می پذیرد.برای اجرای سقف در قسمت حفره های مربع و مستطیل شکل، قالب هایی قرار می دهند و 28 روز پس از بتن ریزی، که بتن به مقاومت کافی و نهایی خو رسید قالب ها را حذف می کنند. بتن ریزی در سقف وافل یکپارچه است و در آن از روان کننده ها استفاده نمی شود.هزینه تمام شده اجرا با سقف وافل در مجموع 15 الی 20 درصد کمتر از کوبیاکس و ... است.قالب های وافل بر حسب نیاز تعیین می شوند و ابعاد های گوناگونی نیز دارند.در روند اجرای سقف ابتدا قالب ها در کنار هم چیده می شوند و ما بین آنها آرماتور بندی می شود و بتن ریزی انجام می گیرد.

  سقف وافل در زمینه های عایق و آکوستیک، انرژی،حریق وسازه آزمایش، بررسی و همچنین تایید شده است.

   

  سقف وافل، سقف مشبک


  89 0
  ادامه مطلب
 • منطقه صفر کجاست؟

  20شهریور

  مرکز تجارت جهانی (به انگلیسی: World Trade Center) یا همان برج‌های دوقلو در منطقه ای شامل ۷ ساختمان در منطقه منهتن نیویورک در ایالات متحده آمریکا، که توسط معمار ژاپنی-آمریکایی مینورو یامازاکی طراحی شده بود که در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، ساختمان های شماره 1،2 و 7 فرو ریخت.  پس از وقوع این حملات این ناحیه منطقه صفر نام گرفت.

   

  مرکز تجارت جهانی، برج های دوقلو

  مرکز تجارت جهانی_برج های دوقلو

  کار ساخت این ساختمان ها در 1966 آغاز شد و در سال 1977 به پایان رسید. تا پیش از ساخته شدن برج ویلیس در شیکاگو، این برج ها بلند ترین ساختمان های جهان بودند.مرکز تجارت جهانی علاوه بر دفاتر کار متعدد،شامل یک میدان بزرگ، هتل، پارکینگ های طبقاتی به گنجایش دوهزار جای پارک و یک مرکز اطلاعات بود. ورودی تونل خط آهن به شهر نیوجرسی و همچنین ایستگاه‌های سه خط مترو در قسمت زیرین این بنا قرار دارد. در این بنا 430 شرکت مستقر بودند. در درون این ساختمان، مراکز ضروری و حساس شهر نیویورک مانند ادارات بندرگاه دو شهر مجاور نیویورک و نیوجرسی نیز قرار داشت که علاوه بر این خیابان‌های روگذر ،پل، تونل‌های منتهی به منطقه منهتن و همچنین فرودگاه‌های اطراف را نیز کنترل می‌کرد. این برج ها و ساختمان های میانیشان در آوریل 1973 افتتاح شدند.

   

  مرکز تجارت جهانی، برج های دوقلو

   

  در 11 سپتامبر طی حملاتی تروریستی دو هواپیمای مسافربری ربوده شده توسط گروهی تروریستی تعمدا به این دو برج برخورد کرده و برج ها را ویران کردند و خسارات غیر قابل جبرانی را به بار آوردند...

   

  مرکز تجارت جهانی، برج های دقلو،11 سپتامبر

   

  ۱۳ سال پس از حملات تروریستی یازده سپتامبر در شهر نیویورک، ساختمان جدید مرکز تجارت جهانی افتتاح شده است.

   

  مرکز تجارت جهانی، منطقه صفر

   

  ارتفاع این ساختمان 541 متر است و 104 طبقه دارد که "One World Trade Center" نام دارد و  درست در مرکز قطعه زمینی که پیش‌تر، برج‌های دوقلوی تجارت جهانی از آن سر بلند کرده بودند، بنا شده است.

   

  مرکز تجارت جهانی، منطقه صفر

   


  142 0
  ادامه مطلب
 • مزایا و معایب بتن خود متراکم چیست؟

  4شهریور

  در دهه 1980 در ژاپن بتنی ابداع شد که به راحتی در قالب جاری می شود و نیازی به لرزش ندارد.این بتن به هدف کاهش هزینه های بتن ریزی تولید شد اما به دلیل مزایای دیگری که داشت در جهان همه گیر شد.امروزه در ژاپن سالانه در حدود 500 هزار مکعب بتن خود متراکم تولید می شود.با گذشت زمان و تحقیقات انجام شده کاربرد این نوع بتن نیز بیشتر شده است.

  مهم ترین خاصیت بتن خود متراکم، جریان پذیری و مقاومت زیاد در برابر جدا شدگی است.خاصیت جریان پذیری بتن خود متراکم حاصل تغییراتی در بتن عادی است. با استفاه از میزان بسیار زیادی پودر سیمان، پودر سنگ و مواد افزودنی نسل جدید روان کننده و اصلاح کننده ویسکوزیته این تغییرات ایجاد می شود.نکته مهم در طرح اختلاط بتن خود متراکم، انتخاب دقیق حجم سنگدانه ها و دانه بندی مناسب آنهاست.

   

  بتن_بتن خود متراکم_مصالح ساختمانی

   

  مزایای بتن خود متراکم

  بتن خود متراکم مزایای بسیاری دارد که ما در اینجا به تعدادی از آنها می پردازیم.

  قابلیت پوشاندن میلگرد های متراکم و قالب های با شکل پیچیده

  کاهش هزینه های بتن ریزی به دلیل عدم نیاز به ویبره کردن و پرداخت های بتن ریزی

  قابلیت سهولت پخش شدن در قالب و نیاز کمتر به نقاط بتن ریزی

  همگنی و یکنواختی و افزایش دوام و بهبود خواص مکانیکی

  کاهش آلودگی های صوتی به دلیل عدم نیاز به لرزاننده

  افزایش سرعت ساخت و ساز به دلیل حذف عملیات ویبره

  بهبود بتن سطح اطراف قالب و حذف تعمیر به جهت پوشاندن منافذ سطحی

  کاهش میزان سیمان مصرفی با طراحی مناسب مخلوط به دلیل چگالی انباشتگی

  معایب بتن خود متراکم

  افزایش هزینه قالب به دلیل افزایش فشار بر قالب

  نیاز به منابع انسانی ماهر و متخصص برای انتخاب مصالح و آزمایش ها

  افزایش ریسک به دلیل استفاده از انواع روان کننده ها

  افزایش ملزومات کنترل کیفی

  احتمال تغییر خواص بتن

   

  بتن_بتن خود متراکم_ مصالح ساختمانی


  255 0
  ادامه مطلب
 • 16 ایده طلایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن خاکستری ...

  27مرداد

  به دنبال ایده های جدید برای تغییر دکوراسیون هستید؟ می خواهید یک اتاق نشیمن شیک با دکوراسیون خاکستری داشته باشید؟ از تن های تیره تا روشن ما در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه در اتاق نشیمن خود از رنگ خاکستری استفاده کنید. رنگ خاکستری به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب می شود و سالهاست که بیشتر افراد از این رنگ استفاده می کنند. چه برای دکوراسیون ساده و آرامش بخش و چه برای دکوراسیون های شلوغ و گرم این رنگ یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود.

  اگر به دنبال ایده برای انتخاب اتاق نشیمن خاکستری هستید به شما اطمینان می دهیم این بهترین مقاله برای خواهد بود.

  با نگاهی کوتاه به نمودار رنگ فارو و بال، سایه های متفاوت و جذاب این رنگ را مشاهده خواهید کرد.هر سایه ای از این رنگ، احساس سبک و ظاهری متفاوت را می سازد. انتخاب شما نشان از سلیقه شخصی شما خواهد داشت.

  1_ از رنگ های خاکستری گرم برای ایجاد الگوهای چشم نواز استفاده کنید.

  زمینه های به رنگ خاکستری روشن، فضای مناسبی را برای ایجاد یک فضای تاثیر گذار فراهم می کنند.طرح ها ی شلوغ بر فضاهای آرام و ساده بهتر می نشینند و بیشتر به چشم می آیند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ طوسی، اتاق نشیمن طوسی

   

  2_ با استفاده از گیاهان طبیعی فضایی دلنشین ایجاد کنید.

  گیاهان سبز فضایی آرام بخش را ایجاد می کنند.افزودن گلدان های گل طبیعی به دکوراسیون باعث تصویه هوا و احساس طراوت و تازگی در افراد می شود.گل های سبز در زمینه ی خاکستری به خوبی خواهند درخشید.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  3_  کف اتاق را نیز مانند دیوارها خاکستری کنید.

  اگر عاشق رنگ خاکستری هستید می توانید تن های مختلف خاکستری را در اتاق نشیمن خود داشته باشید.برای دیوار ها و کف از خاکستری کم رنگ و برای اشیایی همچون مبل و کاناپه بهتر است از خاکستری تیره استفاده کنید. همچنین برای شکستن این فضای کاملا خنثی از رنگ های دیگر استفاده کنید.اگر فضایی آرام می خواهید از رنگ های روشن استفاده کنید و در صورتی که می خواهید فضایتان شور و هیجان داشته باشد از رنگ های ناب و پر رنگ استفاده کنید.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  4_ خاکستری  را با طرح های بته جقه ترکیب کنید.

  کاغذ دیواری ای با طرح بته جقه فضایی کلاسیک را بوجود می آورد. پس بهتر است برای کوسن ها، پارچه ها و ملحفه ها از مخمل های خواب دار استفاده کنید. میزهای فلزی مراکشی براق نیز مناسب این فضا خواهند بود.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  5_ از خاکستری به عنوان پایه ای برای رنگ های مختلف استفاده کنید.

  از رنگ های ناب و خالصی همچون زرد، قرمز، سبز و ... در کنار طیف گسترده ای از رنگ های خاکستری استفاده کنید تا فضایتان را از حالتی خنثی به فضایی پر شور و هیجان بدل کنید. برای زمینه دیوار، کف و غیره از رنگ خاکستری استفاده کنید سپس برای گرما بخشیدن به فضا برخی از وسایل را به رنگ زرد انتخاب کنید. به کاربردن اشکال هندسی نیز باعث می شود فضا از حالت خواب و خنثی به فضایی پر شور تبدیل شود.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  6_ از خاکستری های گرم استفاده کنید.

  برای ایجاد فضایی گرم در اتاق نشیمن، در کنار رنگ خاکستری از خاکستری های گرم نیز استفاده کنید. از کوسن هایی با طرح ها و رنگ های مختلف و فرشی با طرح های سنتی یا آفریقایی استفاده کنید. اگر طراحی شما تماما خاکستری است می توانید با رگه هایی از رنگ های عاجی، خردلی، قرمز، آبی و سبز پر رنگ آن را به فضایی گرم همراه با آرامش تبدیل کنید.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  7_  فضایی تماما خاکستری ایجاد کنید.

  یک تئوری وجود دارد که می گوید رنگ خاکستری رنگ گرمی نیست  اما تنها با کمی تغییرات می توانید فضایی را ایجاد کنید که علاقه ای به ترک آن را نداشته باشید. از کوسن های بافت استفاده کنید تا حس گرما را القا کنند، همچنین از میزهایی با نقش و نگار های ریز و درشت. آویختن چند قاب عکس و یا نقاشی نیز می تواند حال و هوای اتاق را بهتر کند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  8_ خاکستری را با رنگ های روشن زنده کنید.

  رنگ خاکستری به تنهایی ممکن است کمی کسل کننده به نظر برسد.اما می توانید با انتخاب لوازم جانبی مناسب یک دکوراسیون زیبا فراهم کنید. کاناپه ای آبی ، مبلی زرد، آباژوری قرمز و فرشی با ترکیب رنگی خاصی می تواند فضایی بسیار زیبا برایتان فراهم کند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  9_ با وسایل قدیمی و عتیقه حس گرما را منتقل کنید.

  در این عکس اگر همه وسایل مانند پرده، مبل و فرش خاکستری می بودند فضا بسیار کسل کننده می شد.اما با ترکیبی از کوسن های صورتی و سورمه ای همچنین وسایل قدیمی و عتیقه باعث گرمی بخشیدن به فضا شده اند و فضایی دنج را ایجاد کرده اند.

   

  راسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  10_ رنگ ها را ترکیب کنید.

  با ترکیب رنگ خاکستری با دیگر رنگ ها می توانید هر حسی را که دوست دارید اتاق القا کند را ایجاد کنید.رنگ مسی یکی دیگر از رنگ هایی است که به زیبایی در کنار رنگ خاکستری جلوه می یابد. صورتی_ طلایی نیز به فضا صمیمیت می بخشد. همانطور که می دانید طوسی از دسته رنگ های خنثی است که در کنار رنگ های گرمی چون مسی و گلد رز حس گرما را ایجاد می کند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  11_ خاکستری تیره را با رنگ زرد ترکیب کنید.

  همانطور که قبلا نیز گفته ایم بهترین راه برای درهم شکستن فضای کسل کننده و سرد خاکستری بهترین راه انتخاب یک رنگ دیگر است. در کنار خاکستری تیره که فضایی بسته را تداعی می کند نیاز به رنگی پر شور همچون زرد به خوبی حس می شود. زرد در کنار خاکستری باعث روشن شدن فضا می شود. هرآنچیزی را که می خواهید در این دکوراسیون برجسته به نظر برسد به رنگ زرد انتخاب کنید. یک نقاشی زرد... یک پتوی زرد... و ... می توانند انتخاب های خوبی باشند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  12_ از طرح های گلدار استفاده کنید.

  ترکیب پارچه های گلدار با طرح ها و رنگ های مختلف در کنار خاکستری به زیبایی خواهد درخشید.پرده، کوسن یا مبل گلدار یکی از مناسب ترین انتخاب ها در کنار رنگ خاکستری است که می توان از رنگ گلهای آنها المان های دیگر اتاق را نیز انتخاب کرد.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  13_ جهانی شوید.

  خاکستری رنگ بسیار مناسبی برای زمینه پترن های هندسی است.راه های خاکستری زمینه دیوار با زمینه یکدست مبل ها ست شده است.رنگ نارنجی نیز به عنوان یک رنگ کامل کننده در کوسن ها و قسمت های دیگر دکوراسیون استفاده شده است. همچنین قاب منبت کاری شده روی دیوار فضایی شرقی را ساخته و این ترکیب باعث گرمی و صمیمیت فضا شده است.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  14_ از یک دیوار شروع کنید.

  از یک دیوار شروع کنید.یک دیوار را خاکستری کنید.دیوار بالای شومینه گزینه خوبی است و اگر احساس خوبی نسبت به فضای ایجاد شده داشتید وسایل دیگرتان را نیز خاکستری کنید. این فضا برای شما آرامش خوبی را فراهم می کند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  15_ فضایی برای مطالعه داشته باشید.

  اگر اهل مطالعه هستید و می خواهید فضای شما مناسب برای مطالعه باشد، یک دیوار را به طور کامل به کتاب هایتان اختصاص دهید. به قفسه ها رنگ خاکستری بزنید.همچنین یک کاناپه خاکستری نیز انتخابی مناسب در این فضا محسوب می شود. چرا که رنگ خاکستری خنثی است و برای اتاق مطالعه بسیار مناسب است.اگر می خواهید از وسایل دیگری نیز در این اتاق استفاده کنید بهتر است از رنگ های روشن و خالص باشد.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

  16_ از خاکستری و رنگ های روشن فضایی گرم و صمیمی بسازید.

  یک دیوار را به رنگ خاکستری در آورید همچنین استفاده از قاب های کوچک عکس های خانوادگی و یادگاری نیز فضای شما را بسیار زیبا خواهد کرد. می توانید دیوارها و کف را به رنگ خاکستری در آورید و مبلمان کرمی یا رنگ روشن داشته باشید و یا برعکس عمل کنید.دیوارها و کف به رنگ روشن باشند و از مبلمان خاکستری استفاده کنید.کوسن هایی از ترکیب رنگی خاکستری و کرمی، گالری تصاویر خانوادگی، گلدان های گل، یک پتوی خاکستری و ... فضای شما را بسیار دلنشین می کنند.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ خاکستری، اتاق نشیمن خاکستری

   

   

   

   

   

   


  319 0
  ادامه مطلب
 • تازه ترین نکات و ایده ها برای داشتن اتاق خوابی با دکوراسیون آبی...

  22مرداد

  آبی یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق خواب شماست که دارای انواع کنتراست و سایه های زیبا است. رنگی است که همنوای دریا و آسمان است. دکوراسیون آبی دارای طیف گسترده ای از سایه هاست.دکوراسیون  آبی های روشن که به شما حس حضور در ساحل را می دهند و دکوراسیون آبی های تیره که احساسات عمیق شما را بر می انگیزند.

  برای استفاده بهتر از رنگ آبی در دکوراسیون اتاق خواب چند فاکتور اصلی وجود دارد. اگر شما در اتاق خواب خود سقف های بلند همراه با پنجره های بزرگ دارید پس با فراوانی نور مواجهید.به همین دلیل به راحتی شهامت این را خواهید داشت که به دیوارها رنگ آبی تیره بزنید و در این میان از ته مایه های رنگی خاکستری یا صورتی کمرنگ به عنوان نقش و نگار استفاده کنید.

  برای ایجاد یک فضایی روستایی در اتاق خواب،چوب راش، بلوط و گردو همگی به طرز فوق العاده ای با سایه های آبی در تضاد هستند. یک تخت خواب دونفره با مبلمانی با روتختی و روکش های آبی آسمانی و بالش هایی با لبه سفید  همچنین نوارهای آبی کمرنگ، لطافت فضایی روسایی را در اتاق شما به ارمغان می آورد.

  طراحی الهام گرفته از ساحل نیز بسیار ساده است. تخت خواب ساد تان را با یک تخت خواب بزرگ تر تعویض کنید و برای روتختی از یک پارچه راه راه آبی استفاده کنید.طرح چوب تخت خوابتان نیز باید ساده باشد. راهکارهایی دیگر برای دکوراسیون آبی اتاق خواب.

  1_ از کاغذدیواری آبی با طرح هایی اقیانوسی استفاده کنید.

  طرح اقیانوسی این کاغذها باعث آرامش می شوند و خواب خوبی را همراه با چشم اندازی آرام، برایتان فراهم خواهد کرد.تر کیبی از لوازم چوبی خام و ساده با پارچه های آبی،  این صحنه از اتاق خواب یک گوشه ای دنج و ساحلی را ایجاد می کند.

   

  دکوراسیون آبی، اتاق خواب آبی، اتاق آبی

   

  2_ برای اتاق خوابی الهام بخش و محل  کار دیوارها را آبی تیره کنید.

  یک تختی برای خوابیدن و یا فکر کردن، فضایی اینچنین را می سازد که  دومنظوره و شیک است. کاغذدیواری هایی اینچنینی باعث سکون، الهام بخشی و خلاقیت می شوند.مبلی برای استفاده روزانه و یا تخت خواب شبانه میهمان، با روکش های از ترکیب تن های آبی و صورتی یکی از انتخاب های هوشمندانه است.

   

  دکوراسیون آبی، اتاق خواب آبی، اتاق آبی

   

  3_ از پارچه های راه راه ساحلی با رنگ های آبی، خاکستری و خنثی استفاده کنید.

  خود را در طرح ها و رنگ هایی سیال ساحلی، مثل سنگریزه و ماسه غوطه ور کنید. کاغذدیواری هایی با نقش های راه راه از رنگهایی آرامش بخش آبی های کنار دریا و تن های خاکستری فضایی ایده آل را برای رها شدن ایجاد می کند.دیوارهایتان را با لوازم جانبی راه راه تزئین کنید. با راه راه هایی افقی و طرح های آبرنگی.کف را به رنگ آبی در بیاورید به همراه طرح چوب روستایی و با استفاده از ملحفه هایی نرم با بافت هایی متفاوت می توانید محیط دلنشین و دلخواهتان را داشته باشید.

   

  دکوراسیون آبی، اتاق خواب آبی، اتاق آبی، دکور آبی

   

  4_ ترکیبی از گل لوپین و گل ذرت ایجاد کنید.

  برای داشتن ظاهری آرام در اتاق خواب گروهی از رنگ هایی چون آبی نیلی پر رنگ و آبی متمایل به ارغوانی، به همراه باف چوب و انواع بافت های نرم، برای داشتن فضایی راحت استفاده کنیدو برای ایجاد حال و هوای سبک وینتیج نیز، از طرح های ویلیام موریس که یک طراح مشهور پارچه بود استفاده کنید.

   

  دکوراسیون آبی، دکور آبی، اتاق خواب آبی، اتاق آبی

   

  5_ با ترکیب سبز و آبی یه مناطق استوایی بروید.

  از چاپ های جنگلی برای پس زمینه دیوارهای اتاقتان استفاده کنید و گوشه دنج و جنگلی خود را داشته باشید. ظاهری با ترکیبات برگ دار، آبی نیلی و نارنجی سوخته، نمایی هوشمندانه ایجاد می کند. حس لوکس بودن را با یک روتختی مخمل و لایه هایی از پارچه های فاخر ایجاد کنید.برای ایجاد حال و هوای یک خانه درختی لوکس، وسایلی همچون میز از تکه چوب های روستایی بسازید همچنین از آباژورهایی بافته شده از حصیر استفاده کنید.

   

  دکوراسیون آبی، دکور آبی، اتاق آبی، اتاق خواب آبی

   

  6_ برای رنگ دیوارها از آبی پر رنگ استفاده کنید.

  وسایل و مبلمان با طراحی زیبا، به صورت جسورانه و متناسب با آبی پر رنگ  همچنین طرح هایی برای روی دیوارهایتان انتخاب کنید. ترکیب خاکستری_ آبی ملایم بسیار عالی است. همچنین به یک صندوق قدیمی و دیگر وسایلی که رنگ های گرم و نارنجی دارند جذابیت های بسیاری را به فضای شما خواهند بخشید.

   

  دکوراسیون آبی، دکور آبی، اتاق خواب آبی، اتاق آبی

   

  7_ رنگهای سبز کم رنگ و  آبی فولادی را برای ایجاد یک فضای پر انرژی ترکیب کنید.

  در این میان از طرح های انتزاعی استفاده کنید و سطوح ساده را با طرح هایی هندسی تزئین کنید.اگر دیوار بزرگ ساده ای دارید که سادگی اش برای شما آزار دهنده است قسمتی از دیوار را با کاغذ دیواری ای با طرح هندسی بپوشانید.همچنین اگر از اتاق خوابتان به عنوان اتاق مطالعه نیز استفاده می کنید قسمتی که میز شما قرار دارد را با استفاده از یک رنگ متفاوت متمایز کنید.

   

  دکوراسیون کلاسیک، دکوراسیون سبز، میز مطالعه

   

  8_ از رنگ آبی خنثی استفاده کنید.

  در دکوراسیون آبی می توانید از سبک مینیمالیست استفاده کنید و از چاپ ها و پترن های شلوغ استفاده کنید. طرح های شلوغ بیشتر برای زمانی مناسب هستند که فضای شما ساده و آرام است و می خواهید با طرح های یشلوغ این سادگی را در هم بشکنید. از این نوع طرح ها برای قسمت هایی که زمینه ی ساده دارند استفاده کنید.

   

  اتاق خواب آبی، روتختی طرح دار،لوستر حصیری

   

  9_ با آبی فیروزه ای و رنگ های مرجانی، دکوراسیونی آرام بخش بسازید.

  با رنگ های روشن و سفید فضایی مدرن ایجاد کنید.نمایی از بندر کارائیب یا ساحل میامی ایجاد کنید تا هر روز صبح که از خواب بر می خیزید احساس کنید که در تعطیلات هستید.برای استفاده بهینه از فضا نیز از چند قفسه ی کوچک استفاده کنید. کف پارکت نیز حال و هوایی روستایی به اتاق شما خواهد داد. برای راحتی بیشتر نیز از یک پاف یا چهارپایه کوچک در کنار تخت خود استفاده کنید. بدین صورت پیش از خواب می توانید کوسن های تزئینی و یا کتاب و موبایل خود را بر روی آن قرار دهید.

   

  اتاق خواب آبی، دکوراسیون آبی، رنگ آبی فیروزه ای

   

  10_ فضایی پیرامون رنگ های تخم اردک ایجاد کنید.

  رنگ هایی همچون سبز آبی کم رنگ، صورتی، آبی فیلی و خاکستری کم رنگ فضایی آرام را ایجاد می کنند.اگر همه دیوارهایتان ساده هستند و وسایل شما نقش و نگار چندانی ندارند می توانید برای یکی از دیوارها از کاغذدیواری طرح دار استفاده کنید.اگر به دنبال فضایی آرام و ساده هستید ما این دکوراسیون را به شما پیشنهاد می دهیم.

   

  دکوراسیون طوسی، رنگ های خنثی، آبی فیلی، دکوراسیون آبی

   

  11_ رنگ آبی نیمه شب را در آغوش کشید.

  از طرح های کاشی وار استفاده کنید. استفاده از طرح های مراکشی و پارسی در این فضا بسیار به چشم می خورد. طرح هایی هندسی و انتزاعی در زمینه های ساده بسیار چشم نواز خواهند بود.همچنین بهتر است زمینه کف را به رنگی ساده در آورید تا وسایلی که طرح دار هستند جلوه گر باشند و چشم را آزار ندهند.

   

  دکوراسیون آبی، طرح های هندسی، اتاق خواب آبی

   

  ما تازه ترین نکات و ایده ها را راجع به دکووراسیون آبی در این مقاله به شما ارائه دادیم. برای دیدن ایده های به روز و کاربردی در حیطه دکوراسیون می توانید به صفحه مقالات مراجعه کرده و آنها را مطالعه نمایید.

   


  166 0
  ادامه مطلب
 • مبانی طراحی سینمای خانگی را می شناسید؟

  17مرداد

  در خانه های نخبگان و ثروتمندان اتاق هایی برای سرگرمی وجود دارد مثل استخر، کتابخانه و ...اتاق سینمای خانگی یکی از این اتاق هاست که شما می توانید در آن به همراه دوستانتان فیلم تماشا کنید.زمانی که در حال برنامه ریزی خانه تان هستید و آن را طراحی می کنید می توانید یک فضای اختصاصی را برای این اتاق در نظر بگیرید.ما در این جا به بررسی ویژگی های این اتاق می پردازیم.

  محل اتاق و ظرفیت آن: در مرحله اول باید بدانید می خواهید ظرفیت اتاق چند نفره باشد؟چه نوع صندلی یا مبلی می خواهید در آن قرار دهید؟این اتاق در کجا قرار دارد؟
  شکل و اندازه اتاق شما چگونه است؟ دانستن اندازه اتاق به شما کمک می کند تا در نوع چیدمان و در انتخاب تجهیزات صوتی و تصویری به شما کمک کند.

  اندازه اتاق در نکات زیر موثر است:

  اندازه مطلوب صفحه نمایشگر (پروژکتور)

  ترتیب و چیدمان صندلی ها و مبلمان

  پیکربندی

  به طور کلی هیچ اندازه استاندارد و مطلوبی برای طراحی اتاق سینمای خانگی وجود ندارد.

  شکل طراحی اتاق نیز مهم است چرا که در کیفیت صدا تاثیر می گذارد.

  ابعاد صندلی ها و محل نشستن نیز بر صدا تاثیر می گذارد.

  بدترین شکل برای طراحی یک اتاق مکعبی است که تمامی ابعاد آن با هم برابر است.

  دیوار ها : بلوک بتنی برای دیوار ها گزینه خوبی نیست.برای دیوار ها می توانید از پنل های دیواری صدا گیر استفاده کنید.
  پنجره ها : پنجره ها منعکس کننده صدا و منتقل کننده نور هستند.برای اتاق سینمای خانگی بهتر است از پرده های ضخیم استفاده کنید و هنگام تماشای فیلم برده ها را ببندید.

   

  سینمای خانگی، اتاق سینما


  کفپوش: روی زمین حتما باید یک فرش پهن کنید چرا که خیلی از افراد می خواند روی زمین دراز بکشند و به تماشای فیلم بپردازند.
  رنگ دیوار: دیوار ها را رنگ روشن نکنید چرا که تور را منعکس می کند.رنگ دیوار ها باید تیره باشد، قهوه ای قرمز آبی و... به این نکته نیز توجه داشته باشید که رنگ دیوار ممکن است بر صفحه نمایش تاثیر بگذارد.
  صفحه نمایش: مهم ترین نکته در این اتاق صفحه نمایش است.نسبت اندازه صفحه و فاصله و زاویه شما نیز مهم است.در این جا به چند نکته می پردازیم:
  زاویه مناسب: بهترین زاویه برای مبل هایتان 30 الی 40 درجه است. به این معنی که اگر شما یک مثلث از صفحع نمایش و مبل هایتان بکشید زاویه 30 الی 40 درجه را تشکیل دهد.پس هر صندلی و مبل را در زاویه متناسبش قرار دهید.

   

  اتاق سینما، سینمای خانگی


  فاصله: فاصله ایده ال معمولا بین 1.5 تا 2.5 برابر عرض صفحه نمایش است.
  ارتفاع: ارتفاع مناسب برای صفحه نمایش به طوری است که مرکز صفحه نمایش در مقابل چشم شما قرار می گیرد.
  صدا: بر اساس اندازه اتاقتان و نوع صدایی که می خواهید بشنوید باید سیستم صوتیتان را انتخاب کنید.در بازار انواع سیستم های صوتی وجود دارد که می توانید با مشورت با افراد کاردان سیستم مورد نیازتان را انتخاب کنید.

   

  سینمای خانگی، اتاق سینما


  جای بلند گو: بلند گو ها باید بر حسب اندازه اتاق در جای مناسب قرار بگیرند.بلند گوها را در اتاق پخش کنید و با گرفتن تست صدا از آنها متوجه خواهید شد که چه جایی برایشان مناسب تر است.
  سیستم تهویه: یکی از مهم ترین نکات در این اتاق ها سیستم تهویه است چرا که شما نمی توانید از پنجره ها استفاده کنید و به همین علت نیاز است که دمای هوای اتاق را متعادل نگهدارید.
  سقف : سقف اتاق بهتر است کاذب باشد تا هم به روشنایی و نور کمک کند و هم باعث آکوستیکک شدن صدا شود.

   

  سینمای خانگی، اتاق سینما


  197 0
  ادامه مطلب
 • چگونه لکه های زنگ زدگی را از روی کاشی پاک کنیم؟

  16مرداد

  نحوه پاک کردن زنگ زدگی از کاشی

  کاشی و سرامیک یکی از مناسب ترین کف پوش ها برای کف اتاق هاست.که طرح ها و رنگ های متنوعی نیز دارد. نسبت به آب مقاوم هستند و به راحتی می توان لکه ها را از روی آنها پاک کرد.اما زنگ زدگی مشکلی است که در بیشتر مواقع در آشپزخانه و حمام پیش می آید.این لکه ها بر اثر فلز و تماس با آب با سطح زمین ایجاد می شود.در اینجا ما راه هایی را ارائه می دهیم برای حذف این لکه ها و مهم است که از روش درستی برای حذف این نوع لکه ها استفاده کنید چرا که ممکن است منجر به آسیب رساندن به سرامیک و کاشی شود.

  راه حل های حذف لکه از کاشی

  لکه های زنگ زدگی را با ترکیبی از آب لیموی ترش و بوراکس پاک می کنند. بوراکس پودری سفید رنگ می باشد که متشکل از کریستال های نرم بی رنگ است که به راحتی در آّب حل می شود. این ترکیب دارای کاربردهای گوناگون وسیعی بوده و ماده متشکله بسیاری شوینده ها ، مواد آرایشی و لعاب ها می باشد. بوراکس همچنین در بیوشیمی برای ساختن محلول های بافری، به عنوان ماده تاخیر انداز آتش ، ترکیب ضد قارچ برای فایبرگلاس ها ، به عنوان فلاکس در متالوژی ، حفاظت های جاذب نوترون برای منابع رادیواکتیو ، ماده شالوده در پخت و پز و به عنوان ماده اولیه برای ترکیبات بورون دیگر به کار می رود. 

  برای حذف لکه های رنگ ابتدا منطقه لک شده را با آب و پارچه نرم تمیز کنید و سپس آن را کاملا خشک کنید. سرکه و نمک تریک کرده و خمیر آن را بر روی لکه ها قرار دهید و اجازه دهید تا 3 الی 4 ساعت بماند.( بیش از حد از سرکه برای سنگ های طبیعی مانند مرمر، گرانیک و غیره استفاده نکنید.)

  کمی خمیر ندندان بر روی لکه ها بمالید و با استفاده از یک برس با حرکات دورانی روی آن را ماساژ دهید وپس از انجام این کار کاشی را با آب و صابون شستشو دهید.

  نفت سفید نیز یکی دیگر های راه های پاک کردن لکه ها از سطوح است.نفت سفید برای پاک کردن لکه ها بسیار پرکاربرد است.

  راه هایی که ما به شما ارایه دادیم تنها چند روش آزمایش شده برای پاک کردن لکه هاست. شما از چه روشی برای پاک کردن لکه ها استفاده می کنید؟


  129 0
  ادامه مطلب
 • نسبت آب به سیمان در اختلاط بتن چه تاثیری دارد؟

  14مرداد

  طراحی اختلاط بتن فرایندی است برای انتخاب مواد لازم برای بتن با نسبت نسبی همه مواد تشکیل دهنده که می توانید بتن با قدرت و خاصیت دلخواهتان را به دست آورید. طراحی اختلاط بتن حاوی گام هایی است که شامل محاسبات و آزمایش های آزمایشگاهی برای دست یافتن به ترکیب مناسب بتن مورد نظر است. در میان این مراحل نسبت آب به سیمان، مهمترین عاملی است که بر خاصیت بتن تاثیر میگذارد. نسبت آب سیمان بر اساس وزن سیمان تعریف می شود و به طور کلی نسبت a/c  مقدار آب مورد نیاز برای ترکیب خاص سیمان است.

  نسبت آب سیمان بر میزان مقاومت آن تاثیر می گذارد. نسبت w/c  باعث می شود تا مقاومت بتن کاهش و یا افزایش یابد.همچنین کارایی بتن را تحت تاثیر قرار می دهد که برای فرآیند بتن سازی، تکیب، فشرده سازی و بتن ریزی مهم است.به همین جهت مهم است که نسبت آب بتن در هنگام اختلاط اندازه گیری شود.

  نسبت آب به سیمان کمتر:

  افزایش مقاومت کششی و فشاری بتن

  افزایش خاصیت آب بندی در بتن ( هر قدر آب مصرفی در بتن کمتر باشد، فضای خالی کمتری در بتن ایجاد می شود و روزنه های کمتری برای عبور آب خواهد داشت)

  به دلیل کمترشدن فضا های خالی جذب آهن نیز کاهش می یابد

  پیوستگی بهتر لایه ها در بتن ریزی

  افزایش چسبندگی میلگرد و بتن

  افزایش مقاومت

  کاهش افت و خراش

  کاهش آب اندازی بتن

  می توان گفت مهم ترین حسن استفاده از آب کمتر در اختلاط باعث روانی و کارایی بیشتر بتن می شود و در کارگاه های ساختمانی کارکردن با بتن راحت تر می شود.

   

  بتن، سیمان، آب بتن، مصالح، مصالح ساختمانی


  115 0
  ادامه مطلب

HouseBrand یک سامانـه اینترنتی است که به منظور توسعه برند سازی ساختمان سازی در صنعت ساختمان و توسعه بازار این صنعت راه اندازی شـده است، ایـن سامانه به تمامی کاربران خود یک پنل اختصاصی رایگان با قابلیت و دسترسی های فراوانی در اختیار آن ها قرار می دهد . این امکان را برای آن ها فراهم می آورد که بدون واسطه و محدودیت بتوانند بصورت مستقیم وارد بازار بزرگ صنعت ساختمان شوند.
logo-samandehi